V Českej republike už zomrelo 9 ľudí. Nakazených koronavírusom stále pribúda

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Počet ľudí nakazených novým koronavírusom sa v Česku vo štvrtok večer zvýšil o 162 na 1925. V krajine evidujú aj deväť úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Informoval o tom portál Novinky.cz s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Aktuálny nárast v počte nových prípadov je pritom výrazne nižší ako  stredu, keď ich pribudlo 291. V hlavnom meste Praha bolo laboratórne potvrdených 552 prípadov – za posledných 24 hodín ich pribudlo 61, uviedla spravodajská televízia ČT24.

Foto: TASR/AP

Zatiaľ čo v stredu v Českej republike hlásili šesť obetí vírusu, vo štvrtok ich počet stúpol na deväť. Ôsmym a deviatym prípadom sú dve ženy z domova dôchodcov v Prahe, ktoré boli podľa šéfa krízového štábu Romana Prymulu vo vysokom veku.

Siedmym pacientom, ktorý podľahol ochoreniu COVID-19, je 80-ročný muž v meste Hradec Králové trpiaci aj iným vážnym ochorením. Prymula nárast v počet infikovaných za posledné dni zdôvodnil zvýšeným počtom testovaných vzoriek. „V porovnaní s víkendom, keď bola testovanosť na úrovni 2000 vzoriek, sme sa posunuli na hranicu 4000 vzoriek. Preto máme aj viac prípadov,“ povedal.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: