V jednom pohári som zmiešala soľ s cukrom. Budete prekvapení, keď zistíte prečo!


Problémy so spánkom má čoraz viac ľudí. Môže za to hektická doba, ktorú žijeme, ale aj mnoho iných faktorov. Veľa z toho však vieme ovplyvniť. Ak vás trápi nespavosť alebo máte len problém večer zaspať, toto vám zaručene pomôže.

pixabay.com

Prečo sa nespavosť objavuje práve u nás a ako jej zabrániť? Milovníci jednoduchých riešení si prídu na svoje. Dnes nebudeme hovoriť o žiadnych liekoch, ale o prirodzených metódach, ako telu ukázať, že je čas odpočívať.

Keď počítate ovečky

Nespavosť býva častým problémom ľudí, ktorí trpia stresom, depresiami, úzkosťou a strachom, majú problémy v práci alebo v rodine, či paradoxne sú aktívni športovci a ich telo sa ani večer akoby nevie zastaviť. Mozog tak neoddychuje, ale funguje stále na plné obrátky. Prečo? Lebo nedokážeme prestať myslieť na uplynulý deň, na minulosť, na problémy, alebo sme príliš rozrušení zo všetkého, čo sa okolo nás deje. Aj nespavosť je istým druhom neurózy.

pixabay.com

Starší ľudia môžu nespavosťou trpieť aj pod vplyvom niektorých druhov liekov, hlavne srdcových a protizápalových. Analgetiká zväčša tlmia bolesť a často majú aj účinok uspávací. Niektoré z nich však účinkujú presne naopak, a tak ubolení starkí po nich nie a nie zaspať.

Koľko mi teda treba?

So spánkom je to podobné ako s nabíjaním mobilu. Aj naše telo potrebuje dobiť baterky no s tým rozdielom, že na to potrebuje oveľa viac času. Ideálne je spať denne 7-8 hodín, realita je však krutá a toto číslo sa podarí dosiahnuť len málokomu. Ak by sme ale viac spali, boli by sme na druhý deň produktívnejší aj bez šálok kávy.

pixabay.com

Veďte aktívny životný štýl, no nepreháňajte to, vyhýbajte sa stresovým situáciám, zbavte sa zlých návykov a pite bylinkové čaje. Doprajte si v posteli pohodlie–investujte do kvalitného matraca, prispôsobte svetlo svojim potrebám, pred spaním dobre vyvetrajte. Ak máte problém s vonkajšími podnetmi, zaobstarajte si masku na oči. Choďte sa pred spaním prejsť, nesledujte hodinu pred spaním televíziu ani počítač.

Prostriedok na spanie

Starý babský recept hovorí, že ak si pred spaním hodíte za polovicu lyžičku práškovej zmesi z 1 lyžičky soli a 5 lyžičiek cukru, pocmúľajte ju pod jazykom a zjete, bude sa  vám zaspávať rýchlejšie. Za pokus to stojí, veď to skúšali už naše babičky! Ráno vás nebude bolieť hlava a budete sa budiť so zdravším pocitom.

pixabay.com

Pozri aj: Prekvapivo to naozaj funguje! Toto je skvelý trik, vďaka ktorému sa vyspíte ako nikdy predtým a dokonca vás zbaví aj úzkosti

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov