V mraze prežili viac ako 24 hodín. Malí chlapci svojimi telami chránili najmladšieho, aby sa zachránil

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Život so sebou prináša nádherná zázraky, ktorým sa vám niekedy nechce veriť. Práve taký je aj príbeh štyroch chlapcov, ktorí ako zázrakom prežili viac, než 24 hodín na mraze stratení v Aljaške.

Štyri deti vo veku od 2 do 14 rokov zázračne prežili viac ako 24 hodín potom, ako sa stratili v aljašskej snehovej búrke. Informoval o tom portál Daily Mail. Chlapci vykopali dieru, kde chceli celú snehovú búrku prečkať a utrpeli omrzliny, keď chceli ochraňovať batoľa. 7-ročný Ethan Camille a jeho bratranci 14- ročný Christopher Johnson, 8-ročný Frank Johnson a 2-ročný Trey Camille sa obávali, že zomrú.

Báli sa aj ich rodičia, pretože sa nevrátili domov vtedy, keď mali. Chlapci sa išli previezť na skútroch, no počasie sa začalo zhoršovať. Keď sa nevracali, začali ich hľadať záchranári. Našli ich po viac než 24 hodinách. „Najprv sme sa snažili nájsť cestu domov, ale bolo nám zima,“ povedal Ethan. Potom si podľa neho uvedomili, že sú stratení, tak rýchlo vykopali jamu, aby sa tam vyspali. Zamerali sa pritom na to, aby ochránili najmladšieho chlapca.

Štyria chlapci boli podchladení a mali veľké omrzliny, no boli živí. Keď ich našli, podľa Ethanovej mamy Irene všetci tlieskali a kričali. Traumatické udalosti sa odohrali v deň jej narodenín. Teraz sa neustále bojí toho, že ho zase stratí. „Vstanem niekoľkokrát za večer a uisťujem sa, že je skutočne tam,“ opísala svoje pocity o tom, ako ho sleduje na nemocničnom lôžku. Chlapci sú však v každom prípade skutoční hrdinovia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: