V Tatrách snežilo, v mestách sú teplé dni. Vieme, kedy sa bude počasie meniť na typicky jesenné a chladné

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Mimoriadne chladné rána, no od obeda príjemné denné teploty okolo 25 stupňov a slnečné počasie. Síce sa musíme obliekať na dve rôzne ročné obdobia, no stále si užívame posledné teplé slnečné lúče. Aké počasie nás čaká v nasledujúcich dňoch?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Š. (@mikesevcik) on

Nad naše územie zasahuje tlaková výš, ktorá prináša slnečné a aj teplé počasie. Onedlho však príde zmena, ktorá zásadne zmení počasie na našom území. Informuje o tom portál imeteo.sk. Počas dnešného a zajtrajšieho dňa nás naďalej čaká prevažne jasné až polojasné počasie s teplotami až do +28 °C. Očakávané teploty budú vysoko nad hranicou dlhodobých normálov na súčasnú ročnú dobu. Popoludňajšie teploty budú o 2 až 5 °C vyššie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мамафита из страны чудес🎩 🐱✨ (@alice_mamafita) on

Nadpriemerne teplé počasie však veľmi dlho nevydrží. Už v priebehu soboty príde zmena. Od severozápadu totiž cez naše územie postúpi studený front, ktorý k nám vtiahne od severozápadu o čosi chladnejší vzduch, v dôsledku čoho sa ochladí. Oveľa výraznejšie ochladenie sa však na našom území očakáva v priebehu budúceho týždňa. Maximálne denné teploty by mali klesnúť pod hranicu +20 °C a ranné teploty budú klesať k nule.

Počasie na dnes, štvrtok 12.9.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Martinova (@hedgehog_vorchun) on

Ako uviedla TASR, počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Slnečno. Teploty 21 až 26 stupňov C. Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 23 až 26 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C.

Počasie na horách: vo výške 1000 m malá oblačnosť. najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 17 stupňov C. Vo výške 1500 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 14 stupňov C. Vo výške 2000 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota 5 a najvyššia denná 11 stupňov Celzia.

V Tatrách už snežilo

 

View this post on Instagram

 

A post shared by aro (@ianspunar) on

Obyvateľom podtatranskej oblasti sa dnes ráno naskytol pohľad, ktorý im predpovedal prichádzajúcu jeseň. Vrcholy Tatier už poprášil sneh. Na Lomnickom štíte namerali 1 cm snehovej pokrývky, uviedol portál imeteo.sk. Teploty v noci sa vo Nízkych Tatrách pohybovali okolo nuly, vo Vysokých už mrzlo. Po polnoci sa objavili aj slabšie zrážky a ráno sme tak mohli na vrcholoch pozorovať prvý sneh.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: