V tejto krajine rodičia vo veľkom protestujú proti zatvoreniu škôl: Ľudia aj počas demonštrácií dodržiavajú opatrenia

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Tisíce talianskych rodičov, žiakov a učiteľov demonštrovali v nedeľu po celej krajine za znovuotvorenie škôl uzavretých v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Informovala o tom agentúra Reuters, podľa ktorej išlo o prvé rozsiahlejšie protesty od februárového nástupu novej vlády národnej jednoty vedenej Mariom Draghim. Protesty proti zatvoreniu škôl sa konali na 35 námestiach talianskych miest vrátane rímskeho Piazza del Popolo a milánskeho Piazza Duomo. Počet demonštrantov bol však limitovaný v súlade s platnými epidemiologickými opatreniami.

Negatívny vplyv

Účastníci protestov poukazovali na negatívny vplyv, aký bude mať zatvorenie škôl na vzdelanostnú úroveň či socializáciu študentov. “Žiadame jedinú vec: aby naše školy dostali štatút nevyhnutne potrebnej verejnej služby a aby sa okamžite otvorili,” uviedla vo vyhlásení rímska pobočka celotalianskej iniciatívy “Open Schools”, ktorá zorganizovala nedeľňajšie demonštrácie.

foto: Unsplash

Nárast nakazených

Premiér Draghi, bývalý šéf Európskej centrálnej banky, v piatok prisľúbil, že školy budú otvorené ako prvé, ihneď ako bude možné v krajine začať zmierňovať reštrikcie. Väčšina talianskych škôl všetkých stupňov je najnovšie uzavretá od 15. marca, keď Draghiho vláda sprísnila opatrenia v reakcii na nárast počtu nakazených a šírenie britského variantu koronavírusu, ktorý sa viac šíri aj v mladších vekových kategóriách. Vyučovanie preto prebieha len dištančnou formou.

Talianske školy sa podobne ako inde v Európe opakovane zatvárajú a otvárajú už od vlaňajšieho marca. Žiaci v Taliansku však za posledný rok chodili do škôl celkovo menej než vo väčšine ostatných európskych krajín, píše agentúra Reuters.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: