V tomto meste opäť zatvárajú všetky detské ihriská. Za všetko môže koronavírus

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Detské ihriská sa otvorili pred niekoľkými týždňami, no napriek tomu, že situácia na Slovensku je pomerne stabilná, rodičia by sa mali mať na pozore. Aj pri návšteve hojdačiek a pieskovísk totiž platia hygienické opatrenia.

Po príchode domov si vždy dezinfikujte ruky, prípadne ak máte antibakteriálny gél, dezinfikujte si ruky spolu s dieťaťom aj počas pobytu na detskom ihrisku. Aj tu sa totiž nachádzajú dotykové plochy, ktoré môžu byť rizikové. Ak máte prísť do kontaktu s osobami, s ktorými nechcete, noste si zo sebou preventívne aj rúško. V niektorých prípadoch však mestá a obce nezvládajú plniť nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.

Mesto Vráble zatvára detské ihriská

Foto: pixabay

Mesto Vráble od začiatku júla opäť zatvára všetky detské ihriská. Dôvodom sú opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorých dlhodobé dodržiavanie je podľa vedenia mesta z personálneho, technického a finančného hľadiska nerealizovateľné. „Žiadna väčšia obec či mesto nedokáže zabrániť rodičom a deťom, aby využívali detské ihriská, keďže väčšina nie je oplotená a uzamykateľná. Návšteva detského ihriska sa uskutočňuje na vlastnú zodpovednosť rodičov, ktorí sú povinní dodržiavať aktuálne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ upozorňuje radnica.

ÚVZ SR vydal k znovuotvoreniu detských ihrísk v exteriéri usmernenie, podľa ktorého prevádzkovateľ každodenne pred otvorením priestor uprace, piesok prehrabe, očistí a vydezinfikuje dotykové plochy jednotlivých herných zostáv, a raz za týždeň pieskovisko preleje pitnou vodou alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie. Mesto Vráble na základe neho otvorilo 18. mája tri detské ihriská.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: