V uliciach miest sa objavili nečakaní návštevníci. Je tu viac divokých zvierat ako ľudí

Foto: Facebook (Stasia Gąsienica)/Twitter (okadennis)

Karantény sú teraz realitou v mnohých krajinách. Z obľúbených turistických destinácií sa stávajú mestá duchov a nikde sa nikto nenachádza. To však dáva príležitosť mnohým iným tvorom, aby sa ukázali.

Ako uvádza portál Bored Panda, sú to práve zvieratá, ktoré v súčasnosti vychádzajú vonku a prechádzajú sa po uliciach, ako keby sa nič nedialo. Hoci my trpíme tým, že musíme byť zavretí doma a bojíme sa toho, čo nám súčasná situácia prinesie, práve pre prírodu je toto celé maximálne oslobodzujúce.

Príroda to zvládne aj bez nás

Je zaujímavé, že je to práve príroda, ktorá nám v dnešných dňoch ukazuje, že si poradí aj bez ľudí a že je to práve naše konanie, ktoré jej ubližuje najviac. Benátky však nie sú jediným miestom, do ktorého sa vracia život prostredníctvom zvierat. Po celom Taliansku ľudia hlásia, že sa po mestách voľne pochybujú diviaky, ovce a aj divoké kone.

Zvieratá majú voľnosť

Aj v krajinách ako je Japonsko, Taliansko a Thajsko ľudia pozorujú zvieratá, ako sa potulujú po uliciach. V Japonsku sú to jelene, ktoré vychádzajú z parku Nara do ulíc a hľadajú si potravu. Zvyčajne bývajú parky plné turistov a jeleň Sika je skôr atrakciou. Turisti si často kupujú sušienky, aby ich nalákali a aby sa k nim mohli priblížiť. Teraz sa však len tak túlajú a objavujú mesto, do ktorého sa predtým kvôli strachu z ľudí a ich neustálemu príchodu, nikdy neodvážili vkročiť.

Zvieratá aj v Zakopanom

V poľskom obľúbenom turistickom mieste Zakopane sa taktiež začali vo veľkom premávať zvieratá. Fotografie zachytila Stasia Gasienica a zverejnila ich na svojom Facebooku. Zdá sa, že práve zvieratá majú počas týchto dní viac vychádzok ako ľudia.

Kvôli koronavírusu sme v súčasnosti izolovaní a väčšina ľudí pracuje na tom, aby sme sa čo najrýchlejšie mohli vrátiť do bežných koľají. Dôležité je byť teraz zodpovední, dodržať všetky odporúčania a sústrediť sa na to, čo môžeme urobiť doma.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: