Váhate začať s vianočnou výzdobou? Podľa vedcov nás skoré ozdobovanie stromčeka robí šťastnejšími

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Instagram (christmastreeideas)

Všetci poznáme ľudí, ktorí o Vianociach nechcú nič počuť, dokým nie je 23. decembra. Na druhej strane je však množstvo ľudí, ktorí sa toho nemôžu dočkať už od októbra.

Do Vianoc zostáva už len niekoľko týždňov a mnohí ľudia plánujú začať s výzdobou už po prvej adventnej nedeli. Portál Unilad informoval o tom, že podľa vedcov skorá výzdoba vianočného stromčeka robí ľudí šťastnejšími. Psychologička Deborah Serani vysvetlila pre Today, že to skutočne môže viesť k tomu, že sa ľudia cítia šťastnejší.

Foto: unsplash

Veda hovorí jednoznačne

“Myslím, že čokoľvek, čo nás vytrhne z nášho bežného a zabehaného, čo zažívame každý deň, stimuluje naše zmysly, ktoré sa zamerajú na to či je to príjemné, alebo nie. Pri vianočnom zdobení sa zvýši dopamín, hormón, ktorý vyvoláva dobrý pocit.” Či už je to blikanie vianočných svetielok, vôňa vianočného stromčeka či čokoľvek, čo sa trbliece, Vianoce prichádzajú s vlastným zmyslom a čarom.

Foto: unsplash

Takže, keď je na vašej strane aj veda, nie je dôvod, prečo si nezačať púšťať vianočné pesničky, premýšľať nad koláčikmi či pomaly začať s výzdobou, no nie?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: