Vajíčko začala postupne obmotávať motúzmi a vytvorila tú najkrajšiu veľkonočnú dekoráciu. S týmto návodom budete mať nádherné kraslice hotové len za 15 minút!


Čo viac nám dokáže Veľkú noc a sviatky jari pripomenúť viac ako prenádherné ručne vyrobené a vymaľované kraslice? Kúsky, ktoré sa nachádzajú v tomto článku, ste už určite niekedy videli aj naživo. Sú však také nadčasové, že sme sa rozhodli ukázať vám, ako si ich môžete vyrobiť aj sami.

1
takprosto.cc

Spomienky nás vedú do detstva, kedy sa naše babičky za každú cenu snažili primäť k nás k ručným prácam. Tie nás však vtedy nezaujímali, čoho výsledkom je to, že dnes si ručne robené kraslice nedávame na stôl. Aby bola táto Veľká noc iná, sledujte, ako si vyrobiť najkrajšie a najjednoduchšie kraslice na svete.

Budeme potrebovať:

lepiacu pištoľ, prípadne tekuté lepidlo a malý štetec

škrupinku z vyfúknutého vajcia, alebo polystyrénovú maketu vajca

bavlnky rôznych farieb, prípadne tenkú čipku

Postup výroby:

Lepiacou pištoľou alebo lepidlom si olepte kraj vaječnej škrupinky a začnite opatrne omotávať bavlnku tak, aby nevznikali medzery.

2
takprosto.cc

Lepidlo si nanášajte na vaječnú škrupinu tak, aby sa vám bavlnka vždy mala o čo prilepiť.

3
takprosto.cc

Môžete kombinovať farby. Na záver môžete na oblepené vajce prilepiť ešte ďalšiu ozdobu v podobe kvietku, malého kuriatka či vzorov z tvrdšieho papiera.

4
takprosto.cc

Tieto kraslice si nevyžadujú žiadnu extrémnu námahu. Sú krásne a jednoduché a pri ich výrobe si perfektne oddýchnete od bežných starostí. Jemná práca vás zamestná tak, že nebudete mať čas rozmýšľať nad každodennými starosťami. No uznajte, nestojí za to vyrobiť si vlastné veľkonočné kraslice?

5
takprosto.cc
6
takprosto.cc
7
takprosto.cc
8
takprosto.cc
9
takprosto.cc
10
takprosto.cc
9
takprosto.cc
11
takprosto.cc

Dajte nám vedieť, či ste už podobnou technikou kraslice vyrábali, alebo to bude vaša premiéra. Pokojne posielajte aj fotky svojich malých umeleckých dielok.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov