Len jedna vec na svete dokáže poraziť takmer všetky choroby! Namiesto antibiotík som si ju dala na jazyk a fungovala na 100%

romi Ešte viac

Perga, inak zvaná aj včelí chlieb alebo Ambrósia, je včelí produkt s neuveriteľnými vlastnosťami. O jej výnimočnosti sa vedelo už dávno, a preto ju nazývali aj jedlom Bohom. Okrem toho, že spomaľuje starnutie, priaznivo vplýva na naše zdravie.

Včelí chlieb sa nazýva preto, lebo prioritne slúži na kŕmenie práve narodených potomkov. Včela po prílete do úľa striasa nazbieraný peľ a formuje ho výlučkami žliaz a nektárom do tzv. obnôžok. Tieto obnôžky sú potom uložené do buniek plastov v úli a zaliate medom. Následne hmota fermentuje a kvasí. Takto získa perga všetky potrebné a zdraviu prospešné látky.

Obsahuje všetky vitamíny, celý komplex minerálov a aminokyseliny. Považuje sa za prírodné antibiotikum, posilňuje imunitu, zvyšuje fyzickú a psychickú odolnosť a celkovo zdravie nášho tela.

Užívanie

Užívať ju môžete ako prevenciu pred takmer všetkými chorobami. Obzvlášť ak trpíte ochorením pečene, stresom a depresiou, kardiovaskulárnou chorobou, aterosklerózou a hypertenziou, anémiou, zápalom pľúc, bronchitídou, angínou, a ak máte zníženú imunitu alebo sa zotavujete po mŕtvici či infarkte.

Dávka sa určuje na základe veku a hmotnosti užívateľa a samozrejme aj podľa druhu ochorenia. Pri prevencii a celkovom posilnení tela stačí ak rozpustíte čistú pergu tri krát denne 30 minút pred jedlom. Denná dávka u dospelých však nesmie prekročiť 10 gramov. Toto môžete praktikovať mesiac. Potom je nutná dvojmesačná prestávka a následne opätovne môžete začať mesačnú kúru.

Kozmetika

Ako sme už spomínali vyššie, perga má neuveriteľné omladzujúce účinky na našu pokožku. Preto je veľmi často využívaná v kozmetickom priemysle. Masky, v ktorých je pridaná perga pôsobia protizápalovo a zmierňujú vrásky. Ak si chcete takúto masku pripraviť doma, budete potrebovať:

# 1 PL perga

# 1 PL tvaroh

# 2 PL med

# 1 PL žĺtok

Všetky zložky musíte dôkladne premiešať aby vznikla jednoliata hladká konzistencia. Masku naneste na očistenú pokožku a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne ju opláchnite vlažnou vodou a tvár jemne otrite do sucha. Kúru môžete opakovať tak často ako budete mať chuť. Výsledky uvidíte už po pár dňoch. Vyskúšajte túto zázračnú masku a vaša tvár sa vám určite poďakuje svojim mladistvým vzhľadom a jemnosťou.

Opatrnosť je na mieste ak ste niekedy v minulosti zaznamenali alergickú reakciu na med alebo kozmetiku z včelích produktov. Perga by vďaka svoju zloženiu nemala vyvolávať alergické reakcie ale opatrnosti nikdy nie je dosť.

Pergu nájdete v špecializovaných obchodoch s včelími produktami alebo na rôznych internetových stránkach. Určite nezabudnite aj na svojich blízkych a známych a povedzte im o tomto malom zázraku.

Pozri aj: Boľavé prsia, tmavšie bradavky a slabé krvácanie. 10 skorých znakov, vďaka ktorým odhalíte, že ste tehotná

zdroj: babskeveci.sk (Romi K)

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: