Vďaka zeleným strechám môžu byť vysoké teploty znesiteľnejšie. Naši susedia do nich investujú milióny

Foto: pixabay

V horúcich letných dňoch príde ochladenie každému vhod. Ľudia často hľadajú možnosti, ako sa trochu osviežiť. Mnohí sú však ohľadom klimatizácie skeptickí, preto je fajn, keď môžu nájsť niečo vhodnejšie. Úžasne to vyriešili práve naši susedia, ktorí sa inšpirovali Nemeckom a Rakúskom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meristem Design (@meristemdesign),

Česko vyčlenilo pre Brno milióny korún

Česko prináša novú inováciu, informovala o tom ČT24. V Brne môžu obyvatelia žiadať o dotáciu na vybudovanie zelenej strechy. Tú môžu umiestniť na svoj dom, prístrešok, ale aj garáž. Brno je prvé v Českej republike, ktoré sa rozhodlo od 1. júna poskytnúť celkovo 20 miliónov českých korún, teda približne 776 880 eur.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TIBÁ (@tibarquitectos),

Čomu pomôžu zelené strechy?

Okrem toho, že Česko chce, aby sa Brno trošku “zelenalo”, ide v prvom rade o to, že strechy zadržujú vodu a teda ochladzujú mesto. Absorbujú aj 70% tepla a pozitívne vnímajú ľudia aj to, že voda neodchádza do kanála, ale zostáva v Česku. Zelené strechy sú určené nie len pre majiteľov domov, ale aj pre konkrétne firmy. Okrem Česka si dané programy už osvojilo aj Nemecko a Rakúsko, no okrem neho aj Anglicko, Dánsko a Švajčiarsko. Takýmto spôsobom chcú vyriešiť extrémne zmeny teplôt.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CLL Interior Design (@cllinteriordesign),

Zelené strechy by určite vedeli pomôcť aj slovenským mestám, ktoré v týchto dňoch zažívajú extrémne vysoké teploty. Aj na Slovensku existujú firmy, ktoré ich inštalujú, no celková zmena miest je zatiaľ v nedohľadne.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: