Už sa v obchode nenechajte oklamať! Toto je 10 vecí, ktoré sa nikdy nepredávajú so zľavou

romi Ešte viac

Magické slovíčko “VÝPREDAJ” nás okamžite dokáže vtiahnuť do obchodu aj keď sme to pôvodne nemali v pláne. Existujú však veci, ktoré nikdy nenájdete vo výpredajovom regáli. Pokiaľ áno, bude vám hneď jasné, že sa jedná o imitáciu alebo niečo nie je v poriadku.

Prinášame vám zopár typov na takéto veci, aby ste vedeli, na čo si dávať pozor a za čo zbytočne nevyhadzovať svoje peniaze.

# Hodváb

pixabay.com

Táto vzácna a luxusná tkanina má z pomedzi všetkých látok najvyššiu silu. Je veľmi elastická, rýchlo schne a dobre absorbuje vlhkosť. Tieto vlastnosti z nej robia vyhľadávaný tovar, ktorý si radi raz za čas kúpime.

Užitočná rada: imitáciu od skutočného hodvábu rozlíšite jednoduchým trikom. Tkaninu vezmite do ruky a pokrčte ju. Pravý hodváb ostane naďalej krásny rovný bez viditeľných záhybov. Imitácia ostane pokrčená.

# Alpská vlna

pixabay.com

Táto vlna patrí medzi tie najdrahšie na svete. Oblečenie z tohoto materiálu si veľmi dlho zachová svoj ideálny vzhľad a vlastnosti. Cena jedného svetra začína na približne 100 €.

Užitočná rada: kvalitný a pravý výrobok má pri sebe aj malú vzorku vlny, ktorá vám pomôže odlíšiť originál od falzifikátu. Stačí ak si zoberiete tento kúsok a pošúchate ho v rukách. Pokiaľ cítite vôňu dechtu, v tkanine nie je prítomných viac ako 10 % vlny.

# Bavlna

pixabay.com

Bavlna je vysoko ekologická tkanina, ktorá je navyše aj hypoalergénna. Poskytuje nám dokonalý komfort pri nosení. Platí pravidlo, že čím viac je bavlny v oblečení, tak tým je tento kúsok drahší.

Užitočná rada: to, či oblečenie skutočne obsahuje 100 % bavlny zistíte tak, že skúsite jeho teplotu. Bavlna má približne telesnú teplotu zatiaľ čo umelé materiály sú vždy chladnejšie. Bavlna je tiež bez lesku, takže čím viac lesku tak tým viac umelých vlákien.

# Rifle

pixabay.com

Každý raz nás nízka cena riflí pokúša. Ak nám navyše rifle na prvé skúšanie desia, nie je o čom a kúpime si ich. Problém nastane popár razoch nosenia keď sa rifle roztiahnu a začnú strácať svoj tvar. Pokiaľ zainvestujete do kvalitných riflí, vydržia vám viac ako rok.

Užitočná rada: pred kúpou riflí ich zohnite na švoch. Ak je na nohaviciach čo i len malá asimetria, sú falošné. Treba si dobre pozrieť aj stehy a spracovanie švov.

# Topánky

pixabay.com

Pri výbere správnej obuvi musíme dbať nie len na vzhľad ale aj na zdravie. Spravidla majú drahšie topánky natoľko prepracovaný dizajn že ich ani necítite na nohách.

Užitočná rada: pred kúpou topánok si zoberte jednu do ruky a mierne ju ohnite. Podrážka musí byť dostatočne mäkká a flexibilná. Horná časť topánky sa nesmie deformovať. Farba musí byť rovnomerná a švy musia byť kvalitne spracované.

# Opasok

pixabay.com

Opotrebovaný opasok nie je ničím výnimočným. Deje sa to v prípade, že si zakúpite lacnejší model z umelého materiálu. V tomto prípade sa vám oplatí radšej investovať do jedného poriadneho ako neustále dookola míňať peniaze na lacnejšie opasky.

Užitočná rada: rozdiel medzi pravou kožou a koženkou je jednoduchý. Budete však potrebovať trochu vody. Ak výrobok absorbuje vodu, môžete ísť rovno k pokladni a zaplatiť.

# Slnečné okuliare

pixabay.com

Ak siahnete po lacných a nekvalitných okuliaroch zvyšujete riziko poškodenia zraku. Sklíčka bez špeciálnej UV ochrany prakticky oko vôbec neochránia pred ultrafialovými lúčmi.

Užitočná rada: ku kvalitným okuliarom vždy dostanete aj obal s logom výrobcu a handričku na utieranie. Tak isto aj na vnútornej strane okuliarov musí byť vyryté logo výrobcu a modelu. Dostanete k nim aj dokumenty, kde máte uvedené informácie o percentách UV ochrany.

# Hodinky

pixabay.com

Lacné luxusné hodinky nikdy nekupujte. Nebudú pravé. Zbystriť pozornosť by ste mali aj v prípade, že je na ne viac ako 20 % zľava.

Užitočná rada: pred kúpou drahých hodiniek si ich dobre prezrite vo všetkých detailoch. Pri falšovaní dochádza často ku nepatrným chybám ako je škrabance na sklíčku alebo na náramku, rozdielna farba, netočiace sa ručičky,  krivé logo a číslice a podobne.

# Rúž

pixabay.com

Ak vám niekto ponúkne prírodný a kvalitný rúž so 70 % zľavou, viete, že sa jedná o falzifikát. Pri kvalitných rúžoch sú použité prírodné materiály, ktoré aj niečo stoja.

Užitočná rada: vždy si pozrite zloženie. Musí tam byť byť konkrétne uvedené aký vosk, aký olej a aké vitamíny obsahuje.

# Parfum

pixabay.com

Nikdy nekúpite kvalitný parfém za lacno. Nízka cena znamená nízku kvalitu jeho zloženia. Takýto lacný parfém bude smrdieť chemicky alebo po hodine vyprchá.

Užitočná rada: na každom originálnom parfume máte dole uvedené číslo jeho šarže. Takéto isté číslo musí byť aj na jeho obale.

Teraz už budete vedieť ako sa vyhnúť podvodníkom a kupovať si len kvalitné veci.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo si kráľovské deti George a Charlotte nikdy neotvoria svoje vianočné darčeky ako iné deti

zdroj: babskeveci.sk (Romi K) adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: