Vedci prišli na zaujímavú vec: Toto je dôvod, prečo by ste mali pravidelne dezinfikovať aj umývadlo

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Vedci nedávno zistili, že v umývadlách sú baktérie, ktoré sa tam dostali prostredníctvom umývania rúk. Mikróby zostávajú v umývadle.

Ako uvádza portál Science Times, v najväčšom výskume baktérií v umývadlách, ktorý sa uskutočnil mimo nemocníc, našli vedci baktérie, ktoré po umývaní rúk zvyčajne zostávajú v odtoku. Výsledkom bolo, že autori štúdie zistili podstatné rozdiely medzi ľuďmi, ktorí pravidelne dezinfikovali umývadlo a tými, ktorí nie. Už v začiatkoch pandémie mnohí ľudia pripomínali dôkladné umývanie rúk.

Foto: unsplash

Dôkladné čistenie umývadla

Teraz však vedci upozorňujú na to, že v boji proti šíreniu koronavíruse je dôležité aj dôsledné čistenie umývadla. Obrovský vplyv na typy mikróbov má aj bývanie a navrhovanie budov. Odobraté boli vzorky z viac ako 120 umývadiel mimo nemocníc. Zistenia boli skutočne šokujúce. V mnohých našli rôzne baktérie ktoré môžu spôsobovať salmonelu, no aj baktériu e. coli. Napriek tomu, že množstvo baktérií bolo nízke, faktom je, že tam boli.

Baktérie pretrvávajú

Ľudia by si podľa vedcov mali uvedomiť, že baktérie, ktoré majú na rukách, zostávajú často nažive aj po tom, čo si ruky umyjú. Tiež upozorňujú na pravidelné čistenie odtokov. Keď umývadlá nebudú poriadne vydezinfikované, je pravdepodobné, že baktérie sa budú ďalej šíriť a pretrvávať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: