Vedci sa zhodli na veku, kedy dosiahne žena ten najlepší orgazmus

Lucia Mužlová Ešte viac

Nový prieskum ukázal, kedy žena zažíva ten najlepší orgazmus počas pohlavného styku. Čo sa sexu týka, mnoho z nás si myslí, že mladosť je akýsi bonus a že sexuálny vrchol dosahujeme najmä v mladom veku. Veď si spomeňte na to, keď ste mali okolo dvadsiatky. Niečo na tom predsa len bude…

Nové výskumy však ukazujú, že sa jedná o mýtus. Dobrou správou je, že aj keď už nemáte plus mínus 20, ešte nepatríte do “starého železa”. Orgazmus totiž ide s vekom. Vedci skúmali vzorku 2600 žien, ktoré dostali na vyplnenie špeciálny dotazník (MFSQ). Závery sú jasné. Ženy dosahujú najlepší orgazmus vo veku nad 36 rokov. Taktiež sa zistilo, že aj ich sexuálny život je po 36-ke bohatší.

Vedci rozdelili ženy do nasledovných skupín: mladšie (26), stredne staršie (23-36) a staršie (36 a viac). Nakoniec museli konštatovať, že sex si najlepšie užíva práve posledná skupina. Takéto ženy už poznajú dokonale svoje telo, mali nejakých sexuálnych partnerov a majú v sebe akúsi istotu. Dokonca sú oveľa spokojnejšie s tým, ako vyzerajú v porovnaní s ostatnými dvoma skupinami.

pixabay.com

Táto skupina žien taktiež uviedla, že má sex oveľa častejšie. Až 86% z nich tvrdilo, že malo pohlavný styk v posledných štyroch týždňoch, pričom u skupiny v strednom veku to bolo “len” 76%.

Mať 40 predsa len nebude také zlé, ako si mnohé ženy myslia. V tomto veku sme už sebavedomé, vieme, čo je život a to sa odráža aj na našom intímnom živote. Čo myslíte?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), thesun.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: