Otcovia ovplyvňujú život dcér oveľa viac, ako sme si mysleli, hovoria vedci. Toto je dôvod, prečo je to dôležité

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Foto: instagram

Nie nadarmo sa hovorí, že dcéra bude navždy ockova princezná. Vzťah medzi dcérou a otcom je jednoducho jedinečný a oboch ovplyvňuje počas celého života. Mnohokrát sa stane, že si dcéra nevedome vyberie partnera, ktorý je vernou kópiou jej otca. Ak sa otec počas života dcére dostatočne nevenuje, môže mať dcéra v budúcnosti veľmi nízke sebavedomie a nemusí veriť mužom. Aj na toto prišli odborníci.

Odmalička

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fatherly (@fatherly) on

Počas posledných rokov sa spoločnosť veľmi zmenila, a preto aj muži dostávajú príležitosť zostať na materskej so svojimi dcérami. Od prvého dňa, kedy si donesú svoju dcérku domov ju kŕmia, prebaľujú, kúpu či dokonca sa ju snažia uspať. Takáto blízkosť medzi dcérou a otcom vytvára medzi nimi veľmi silné puto. Je to pevný základ pre budúcnosť.

Otcovia majú vplyv na emocionálny vývin dcéry

Je vedecky dokázané, že pokiaľ majú dcéry dobrý vzťah so svojim otcom, v budúcnosť trpia depresiami či úzkosťami menej. Lepšie sa dokážu napríklad vyrovnávať so stresom. Ak otec svojej dcéra hovorí o pocitoch a naopak on dovolí jej hovoriť o tých svojich, buduje pre ňu základňu úspešných vzťahov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon, also known as FOD (@father_of_daughters) on

Otec má vplyv na sebaúctu dcéry

Otec veľkosť mierou prispieva aj pri rozvoji sebaúcty svojej dcéry. Pomáha jej vytvoriť pozitívny vzťah k sebe samej. Práve preto by mali otcovia viac povzbudzovať svoje dcéry, chváliť ich či rešpektovať. Dôležité je tiež počúvať ich myšlienky. To všetko im pomôže zbaviť sa zlých myšlienok a pochybností o sebe samej.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Catherine Paiz (@catherinepaiz) on

Otec ovplyvňuje dcérine vzťahy

Otec by mal dcére ukázať, čo znamená rešpekt a láska. Všetko to ukazuje hlavne vo vzťahu k matke. Keď sa pekne správa k mame, ukáže dcére, aká láska vie byť a ako má fungovať. Dcéra bude potom vždy myslieť nato, ako sa jej otec ku ženám správa. Vzťah s otcom formuje aj to, ako dcéra bude vnímať lásku. Veľakrát si hľadá partnera na obraz svojho otca. Štúdie dokazujú, že ženy si hľadajú mužov, ktorí im pripomínajú otcov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dina Rios (@titaniumtriathlete) on

Finančný vplyv otca

Otcovia sa veľkou mierou podieľajú na finančnom blahobyte svojich dcér. Dcéry preto považujú svojich otcov za symbol materiálnej stability, ale tiež fyzického a emočného blahobytu. Dcéra starostlivého otca je preto pravdepodobne viac zdravšia a finančne stabilnejšia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Markie Ostler (@meeteverlyjo) on

Úloha matiek

Hoci sú otcovia veľmi veľkou súčasťou života dievčat, rovnako potrebujú však matku. Matku, ktorá im bude kamarátkou, oporou a vzorom v jednom. Dôležité je, ukázať dcére harmonický vzťah medzi mužom a ženou. To je najlepšia výchova pre dievčatá ale aj chlapcov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Tammy 🦄 (@tammyhembrow) on

Či už ide o dievča alebo chlapca, každé dieťa si zaslúži maximum lásky od oboch svojich rodičov. Žijeme síce v dobe, kedy materiálne veci sú častokrát viac ako samotné city ale preto je mimoriadne dôležité nezabúdať dokazovať lásku svojim deťom.

 adme.ru
0
Komentovať (0)