Vedci upozornili na ďalší príznak, ktorý majú ľudia nakazení omikronom. Prejavuje sa hlavne v noci

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Prípady koronavírusu neustále pribúdajú. K známym variantom sa pripojil aj omikron, o ktorom toho ešte stále veľa nevieme. Je však známe, že je oveľa infekčnejší a šíri sa extrémne rýchlo.

Ako uvádza portál Ladbible, lekári teraz varujú pred novým príznakom omikronu, ktorý sa prejavuje v noci a o ktorom mnohí ľudia nevedia. Tradične už spozornieme vždy, keď máme vyššiu teplotu, kašeľ a stratu čuchu alebo chuti. Doktor Amir Khan však upozornil na to, že u ľudí, ktorí sa nakazili novým variantom, sa v noci objavuje jeden výrazný príznak a tým je potenie.

Nové príznaky

“Príznaky, o ktorých informovali lekári, ukazujú rôzne symptómy. Škriabanie hrdla, mierne bolesti svalov, exrémna únava, suchý kašeľ a nočné poptenie. Také potenie, pri ktorom budete možno musieť vstať a prezliecť sa,” povedal. Dodal tiež, že je veľmi dôležité príznaky omikronu sledovať a mať ich pod kontrolou.

V porovnaní s delta variantom sú príznaky omikronu oveľa miernejšie, avšak netreba ho podceňovať. Na rozdiel od delta variantu sú pri omikrone typické škrabanie v hrdle a nie bolesť, suchý kašeľ, extrémna únava, bolesť svalov a už spomínané extrémne potenie v noci.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: