Vedenie supermarketu odstránilo z regálov všetky potraviny z cudzích krajín, aby poukázalo na rasizmus. Toto bol výsledok


Veľké prekvapenie zažili návštevníci supermarketu Edeka v Hamburgu keď zistili, že regály sú takmer prázdne. V obchode ostali len potraviny, ktoré boli vyrobené v Nemecku. Bežný návštevník by si zrejme pomyslel, že obchod má inventúru, prípadne, že pracovníci nedoplnili tovar. Pravdou však je, že v obchode boli rozmiestnené akési nápisy s „varovaním“.


„Prázdna je polica bez cudzincov,“ nachádzalo sa pri oddelení syrov. „Tento regál je bez rozmanitosti taký nudný,“ znel ďalší. Týmto kontroverzným krokom sa vedenie supermarketu Edeka rozhodlo predávať výlučne potraviny vyrobené v Nemecku. Poukázali tak na silný rasizmus, ktorý je v dnešnej dobe jednou z najdiskutovanejších tém a taktiež vyzdvihli etnickú rozmanitosť.

V obchode ste tak nenašli žiadne grécke olivy, španielske paradajky, prípadne ostatné ovocie a zeleninu z exotických krajín. Uvedomme si, že takéto potraviny sa v našej domácnosti úplne bežne nachádzajú.

„Edeka má v ponuke široký sortiment potravín, ktoré boli vyrobené v našej krajine a v rôznych regiónoch Nemecka, spolu s produktami z iných krajín však vytvárame jedinečnú rozmanitosť, ktorú naši zákazníci oceňujú,“ povedal hovorca supermarketu Edeka.

Viete si predstaviť, že sa vyberiete ráno do obchodu a našli by ste tam len potraviny vyrobené na Slovensku? Vyzerali by naše police podobne? Samozrejme, je mnoho ľudí, ktorí na slovenské potraviny a výrobky nedajú dopustiť a práve také sami vyhľadávajú. Toto je však téma z trochu iného súdka. Celý tento počin má upozorniť na rasizmus, ktorý už bohužiaľ ani u nás nie je ničím výnimočným. Možno práve takáto „šoková terapia“ ľudí donúti sa nad niektorými témami hlbšie zamyslieť.

Pozri aj: Unikátne poľské domčeky, aké nenájdete nikde na svete! Maľovali ich ženy, aby zakryli stopy po sadziach, dnes sú prenádherným kultúrnym pokladom!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), boredpanda.com


Komentáre

komentárov