Vedia to, čo by vedieť vôbec nemali. Zamestnanci prezradili tajomstvá svojich šéfov, ktoré vám ukážu ich pravú tvár

Lucia Mužlová Ešte viac

Aj šéf, hoci sa neraz hrá na veľké zviera, ostáva predovšetkým človekom. So všetkými prednosťami, no najmä slabosťami. I keď sa snaží chrániť si svoju nedotknuteľnosť, zamestnanci neraz vedia o ňom oveľa viac, než by chcel. Toto sú tie najlepšie „pikošky,“ ktoré na svojich šéfov nabonzovali práve ich zamestnávatelia.

Niektoré vás šokujú, iné rozosmejú. Definitívne však stoja za to.


Môj šéf, ktorý pôsobí extrémne serióznym dojmom, sa potajme venuje spoločenským tancom. A ide mu to priam dokonale. Hanbí sa to však povedať. Sama som na to prišla náhodou, keď som sa prihlásila na tanečnú. Keď ma tam videl, takmer skolaboval.

foto: Unsplash

V bývalom zamestnaní sme mali skvelú manažérku. Po ukončení materskej dovolenky sa ju náš šéf rozhodol vyhodiť a na jej miesto dosadiť muža, ktorý ju zastupoval. Zaučila ho, všetko mu vysvetlila a teraz ostala bez práce. Pomstila sa však dokonale. Na firemné emailové adresy rozposlala mail s podrobnosťami o výške platov na jednotlivých pozíciách. Vo firme to spôsobilo hotový škandál. Ľudia videli, aký veľký je nepomer v ich finančnom ohodnotení.


Raz mi dal šéf spracovať projekt, ku ktorému nemal prístup nikto, iba on. Pri jeho spracovávaní som však náhodou naďabil na informáciu, že bývalý zamestnanec, na ktorého miesto som sa dostal, mal o dosť vyššiu výplatu. Keď som to povedal riaditeľovi, okamžite mi zdvihol výplatu o neuveriteľných 40-percent. Asi sa bál, že ho bonznem.


Podarilo sa mi zistiť prístupový kód do skladu, ktorý by som nemal mať k dispozícii. Pravidelne si tam chodievam zdriemnuť. Tam ma skutočne nikto nehľadá.

foto: Unsplash

Pracujem v kasíne. Neverili by ste, koľko sa tu udeje samovrážd. Tento fakt sa však tají pred verejnosťou.


Náš riaditeľ už roky spáva so svojou sekretárkou. Naoko slušná, vydatá žena, dve deti. Vo firme je však verejne známym tajomstvom, že otcom sekretárkinho staršieho 14-ročného syna, je práve náš šéf.


Náš šéf skladuje pivo v serverovej miestnosti, pretože tam je o pár stupňov chladnejšie.

foto: Unsplash

Nariadenie od môjho bývalého riaditeľa: „Za žiadnu cenu nechoďte na druhú stranu budovy.“ Samozrejme, že sa všetci išli pozrieť, čo sa tam deje. Stavala sa tam automatická hala. Drvivú väčšinu zamestnancov tak nahradili roboty.


Namiesto výplatnej pásky som omylom dostala zložku, v ktorej boli výplatné pásky všetkých zamestnancov, vrátane riaditeľa. Keď som videla, koľko zarába, zatočila sa mi hlava.


Vo firme sme mali drobného zlodeja. Zo stolov nám neustále mizli rôzne maličkosti. Perá, zvýrazňovače, kalkulačky. Už ma to začalo štvať, tak som s povolením vedúceho oddelenia nainštaloval na stôl skrytú kameru. Ukázalo sa, že zlodejom je sám generálny riaditeľ. Normálne mi padla sánka.

foto: Unsplash

Môj šéf vyhodil jedného špičkového manažéra z naozaj nepochopiteľného dôvodu. Vraj bol príliš milý na zamestnancov.


Našej firme šéfuje skutočne dobrý človek. Avšak trpí úzkosťou. Ak má predniesť prejav, najprv si ho nacvičí pred zrkadlom a potom ho prednesie svojmu zástupcovi. Nie je ľahké bojovať s úzkosťou, no on sa snaží. Preto mu držím palce.


Náš riaditeľ s jedným manažérom všade tvrdo presadzujú tvrdenie, že naša firma má nulovú toleranciu proti drogám. Na tom by nebolo nič zlé, keby potajme cez víkendy nevarili pervitín.

foto: Unsplash

Môj šéf si vždy pred verejným prejavom šnupne trochu kokaínu. Všetci to vedia.


Zdanie klame. Môj šéf zarába ročne okolo 6-miliónov dolárov. Obrovská suma. Všade však prezentuje, že zarába „len“ 200-300-tisíc ročne. Bojí sa, že keby jeho zamestnanci zistili, ako to naozaj je, začali by si pýtať predsa len o trošku viac.


Jeden z našich supervízorov je riaditeľov synovec. Drzý a nezodpovedný človek, ktorý má však za sebou silného strýka. 17-rokov strávil vo väzení, pretože zabil dvoch ľudí. Len tak, bez dôvodu. Vraj zo zábavy.


Firma pozná súkromné heslá všetkých zamestnancov. V prípade „krajnej núdze“ sa ich neštíti použiť.

foto: Unsplash

Môj šéf je extrémny žiarlivec. Jeho ženu už celé mesiace sleduje súkromný detektív.


Náš riaditeľ počas pracovnej doby pozerá poriadne prasačinky. Myslím, že ďalej to netreba ani rozvádzať.


Môj kolega údajne 5 rokov pracoval na voľnej nohe. Až neskôr sme sa dozvedeli, že si tých päť rokov odsedel vo väzení za lúpež.


Naša šéfka bola viackrát na umelom oplodnení. Bezvýsledne. Preto je veľmi naviazaná na našu spoločnosť. Myslíme si, že si tým kompenzuje chýbajúcu rodinu.

boredpanda

0
Komentovať (0)