AKTUÁLNE: Veľký prehľad otváracích hodín obchodov na Slovensku počas Veľkej noci. 3 dni bude zatvorené!

Foto: Aljona83 / CC BY-SA

Napriek tomu, že na Slovensku platí od včerajšieho dňa zákaz vychádzania, veľkonočné sviatky tvoria súčasť našich tradícií, preto je jasné, že mnohí z nás ich budú oslavovať napriek tomu, že to bude v skromnejšom duchu a bez stretnutí.

Bude to Veľká noc, na ktorú nie sme zvyknutí, pretože bude bez návštev a bez zvyčajných tradícií, no mnohí ľudia sa to snažia vynahradiť aspoň dobrým sviatočným jedlom, pečením koláčov a podobne. Hoci je Veľká noc na Slovensku spojená hlavne s kresťanstvom, mnohí ju vnímajú intenzívne hlavne preto, že pred sebou máme niekoľko voľných dní. Veľký piatok, Veľkonočná nedeľa a Veľkonočný pondelok sú už tradične dni, kedy sú obchody zatvorené.

Kedy je zatvorené?

Inak tomu nebude ani tento rok. Napriek tomu, že na celom svete hrozí hrozba koronavírusu, supermarkety upravujú otváracie hodiny, aby si mohli ľudia nakúpiť a vyhnúť sa tak zbytočným radom. Pred Veľkou nocou sme si zvykli všetci robiť zásoby, teraz je to však iné, pretože sme sa sústredili hlavne na koronavírus a mnohí ľudia sa báli, že obchody zo dňa na deň zatvoria. Na svojich oficiálnych stránkach však obchody informovali o tom, ako sa zmenili otváracie hodiny v súvislosti s Veľkou nocou. Vo všetkých prípadoch však platí, že piatok, v nedeľu aj v pondelok sú obchody zatvorené.

Tesco

Tesco na svojej oficiálnej stránke informovalo, že štvrtok a aj v sobotu otváracie hodiny posunú na 6:00, otvorené bude do 20:00. V prípade hypermarketov Tesco je to od 6:00 do 21:00.

Lidl

Podobne zareagoval aj Lidl, ktorý mal otváracie hodiny upravené počas celého týždňa, a to od pondelka do štvrtka od 6:30 do 21:00, rovnako aj na Bielu sobotu.

Kaufland

Rovnaké otváracie hodiny má aj Kaufland, opäť platí, že od pondelka do štvrtka je otvorené od 6:30 do 21:00 a rovnako aj na Bielu sobotu od 6:30 do 21:00.

Jednota

Na rozdiel od iných obchodov, čo sa týka Jednoty, každá jedna prevádzka si určuje svoje otváracie hodiny individuálne. Je to hlavne z toho dôvodu, že Jednota sa nachádza vo veľkých mestách, ale aj v tých menších a dedinách. Platí však to, že na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok obchody otvorené nebudú.

Billa

Rovnako ako v prípade Jednoty, tak aj jednotlivé prevádzky Billy mali možnosť určiť si svoj vlastný prispôsobený čas otváracích hodín v súvislosti s Veľkou nocou. Na svojej oficiálnej stránke majú veľký prehľad všetkých predajní aj ich otváracích hodín. Pozrieť si ho môžete TU.

DM drogerie

Obľúbená drogéria Slovákov DM drogerie taktiež upravila svoje otváracie hodiny, konkrétne na otvorenie miesto o 9:00 na 8:00. Netýka sa to však všetkých predajní na Slovensku. Či to platí aj pre tú, ktorú sa chystáte navštíviť, sa dozviete TU.

Čo sa týka prevádzok, ktoré by mali byť v bežnom chode, sú to v prvom rade čerpacie stanice. Tie by mali aj počas veľkonočných sviatkov fungovať bez prestávky. Chystáte sa ešte pred sviatkami na poriadny veľký nákup alebo sa tomu tento rok vyhnete, keď nebudete mať žiadne návštevy? Dajte nám vedieť do komentára.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: