Veterinár odhalil najtemnejšiu skúsenosť. Pri posledných momentoch života vašich miláčikov by ste ich nemali opúšťať

Lucia Mužlová Ešte viac

Áno, rozhodne ide o jeden z najťažších momentov v živote, no nemali by sme byť zbabelí. Keď si adoptujete psíka z útulku a dáte mu druhú šancu, zviera si vás úplne zamiluje. Považuje vás za stred svojho vesmíru a ste to najdôležitejšie v jeho živote. Bohužiaľ, všetko pekné sa raz končí. Miláčikovia na staré kolená trpia rôznymi chorobami alebo sú príliš slabí na to, aby sa dokázali hýbať. Vtedy už exituje jediná cesta von.

A tá nie je príjemná pre zviera ani pre majiteľa. Nasleduje humánne usmrtenie, ktoré má zvieraťu pomôcť, aby sa viac nemuselo trápiť. Mnohí z nás by tieto chvíle najradšej obišli, no to, že si so psíkom užijete krásne chvíle si tiež pýta istú daň. A práve toto je moment, kedy vás vaše zviera potrebuje najviac.

Istý veterinár z klinky Hillcrest Veterinary Hospital sa Facebooku podelil o krutú pravdu za tým, ako vyzerá jeho najhoršia skúsenosť v tejto práci. Keď už sú miláčikovia pristarí, ľudia ich nosia k nemu na stôl, aby ich uspal. Nie je to ľahké, no aj toto patrí k jeho práci. Horšie však je, že väčšina ľudí tento tlak neustojí a nemôžu byť v miestnosti vo chvíli, kedy sa zviera odoberá na večný odpočinok.

Unsplash

Vaše zvieratá vás považujú za to najdôležitejšie v ich svete. Nedá sa pochybovať o tom, že stratiť ich je naozaj ťažké. Ale ja vás prosím, neopúšťajte ich. Nenechajte ich prejsť na druhý svet v miestnosti, kde nikoho nepoznajú. Kde sa im to jednoducho nepáči,“ píše veterinár, ktorý zdôrazňuje, že tieto zvieratá vo svojich posledných chvíľach vždy pohľadom nemo pátrajú po svojich majiteľoch.

Keď ich opustíte, hľadajú vás. Nerozumejú tomu, prečo sa vytratila ich milovaná osoba. Sú starí, chorí, vystrašení a slabí. Nebuďte zbabelí len preto, že si myslíte, že to pre vás bude ťažké. Toto je ich najcennejší čas. Posledné momenty, kedy vás pri sebe potrebujú. A nechávate ich s ľuďmi ako som ja, ktorí sa snažia spraviť maximum preto, aby ich ubezpečili. Nedokážem im však vysvetliť, prečo ste s nimi nemohli zostať.

Unsplash

Veľa ľudí sa po tomto príspevku nad sebou zamyslelo. A priznali, že budú po boku svojho zvieraťa, stoj čo stoj. Našli sa však aj ďalší veterinára, ktorý tento príspevok kritizovali za to, že v ľuďoch vyvoláva vinu. Je len na vás, na ktorú stranu sa prikloníte. Podstatné je však to, že vaše zviera vás vo svojich posledných chvíľach, skutočne potrebuje.

boredpanda.com

0
Komentovať (0)