Teraz už staré žiarovky nikdy nevyhodím! Celý rok som ich zhromažďovala a vytvorila takéto nádherné vianočné dekorácie

Zuzana Fulopova Návody

Vianoce sa už blížia a s nimi aj vianočná atmosféra, ku ktorej neodmysliteľne patrí radosť z pečenia, prípravy darčekov a zdobenia stromčeka. Ale čo tak zažiť radostnú atmosféru nie len zo zdobenia, ale aj z prípravy originálnych dekorácií pri ktorej sa zabaví celá rodina a z vyzdobeného stromčeka sa budeme tešiť o to viac. Neviete, ako na to? Pomôžeme vám! 

pixabay.com

 K tomu, aby ste si spravili krásne dekorácie na stromček budete potrebovať staré žiarovky, žalude, priehľadné vianočné gule, horúce a taktiež tekuté lepidlo, štetec, trblietky alebo pozlátko, tenký špagát, tenkú stuhu, čipky, ceruzku, pravítko, nožnice, ozdobný papier alebo noviny.

Dekorácie zo starých žiaroviek

pixabay.com

Postup

Kefku namočíme do tekutého lepidla a potrieme povrch celej žiarovky. Následne žiarovku posypeme trblietkami a necháme ju vyschnúť. Po vyschnutí namočíme špagát z oboch strán  do horúceho lepidla a prilepíme ho k držiaku žiarovky. Necháme celé zaschnúť a máme hotovo!

pinterest

Dekorácie zo žaluďov

pixabay.com

Postup

Kefkou nanesieme lepidlo na spodok žaluďa a následne ho namočíme do misky s trblietkami. Po vyschnutí žaluďa postupujeme ako pri žiarovke, horúcim lepidlom namočíme konce slučiek špagátu a prilepíme ich na vrch žaluďa.

takprosto.cc

Dekorácie s papierovou náplňou

pixabay.com

Postup

Pravítkom si na ozdobnom papieri alebo novinách spravíme 2 až 2,5 cm široké pásy, ktoré povystrihujeme. Vystrihnuté pásy pevne obkrútime okolo ceruzky tak, aby nám ostali z neho konfety. Následne otvoríme držiak z vianočnej gule a vyplníme ju konfetami. Nasadíme držiak naspäť a ozdobíme vrch stužkou. Nech sa páči, vianočná guľa je hotová!

takprosto.cc

Na prípravu viac takýchto pekných dekorácii stačí iba inšpirácia, kreativita, čas a pár peniažkov. Máte aj vy nejaký overený návod na prípravu vianočných dekorácií? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Táto žena vytvára už 13 rokov tie najkrajšie ozdoby od výmyslu sveta! Všetko, čo potrebuje je motúz, bielu niť, korálky a …

zdroj: babskeveci.sk (Zuzka)

0
Komentovať (0)