Video malého dievčatka, ktoré dostalo svojho psíka z útulku, dojalo svet. Keď si ho pozriete, budete plakať od šťastia

Monizz Ešte viac

Prijať psíka, ktorý nemal domov a trápil sa zavretý v koterci útulku, je veľký čin. Je jedno, či si vezmete staršieho psa alebo šteniatko. Tento dobrý skutok sa vám započíta a zviera vám vašu láskavosť stonásobne vráti. No a taký pes snáď aj tisícnásobne.

Takto sa začal príbeh Američanky Lauren Malone z Connecticutu, ktorá sa s manželom zaujímala o psov z útulku. Najväčšiu radosť z maminej dobročinnosti však mala jej malá dcéra Katie. A táto radosť sa znásobila s prvým psíkom v ich dome. Ako inak, z útulku.

Záchrana má zmysel

Lauren natočila svoju dcéru Katie, ako sa hrá a mazná so psíkom, ktorého si rodina doniesla z útulku americkej záchrannej služby pre psy American Lab Rescue. Dievčatko dalo šteniatku meno Oakley a stalo sa jeho priateľom na život a na smrť. Malá Katie psíka pestuje ako svoju vlastnú živú bábiku a zvieratko si to doslova užíva. Katie je k psíkovi veľmi nežná a nenadhadzuje ho ako väčšina detí, ktoré domáce zvieratá považujú za hračky na hranie.

Toto video zavesila Katina mama Lauren na svoj facebookový profil a v priebehu krátkeho času ho videlo viac ako 18 miliónov užívateľov. Zdieľali ho viac ako 370 000 krát a tak sa malý Oakley aj s Katie stali totálnym internetom hitom. Príbeh, o ktorý sa Lauren na sociálnej sieti podelila pomohol aj samotnej neziskovke, ktorá psov zachraňuje. Vďaka tomu si od nich množstvo psíkov pobrali aj ďalší ľudia. American Lab Rescue sa orientuje na všetky druhy psíkov. Berie pod ochranné krídla tých z ulice, ale aj tých, ktorých už gazdovia nechceli na hospodárstvach, lebo neboli dosť výkonní. Takisto poskytujú nový domov psom, ktorí sú miešanci a tak ich ľudia ešte ako šteniatka vyhadzujú na ulicu ako nepotrebný biologický odpad. Len škoda, že si neuvedomujú, že tento „odpad“ je živý.

Vďaka Laureninmu videu získala American Lab Rescue viac ako 3200 dolárov pre nové prístrešky a koterce pre opustených psíkov. Našťastie, že na svete existujú ešte aj ľudia, ktorým osud zvierať nie je ľahostajný.

„Aj to je dôvod, prečo by si každý mohol zaobstarať psa z útulku. Alebo dvoch, troch, štyroch. Tento týždeň sme prijali do našej rodiny Oakleyho a nikdy sme neurobili nič správnejšie,“ povedala na margo nového člena rodiny Maloneovcov mama Lauren.

Máte aj vy psíka z útulku, alebo uprednostňujete kúpu psa s papiermi? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)