Ak uvidíte na svojom dieťati toto, utekajte na pohotovosť. Nevinná hra na pieskovisku môže mať vážne následky

Monika Miková Ešte viac

Foto: pixabay

Každá mamička je rada, keď môže vyčariť úsmev na tvárach svojim deťom maličkosťami. Leto priam ponúka širokú škálu možností – kúpalisko, zmrzlinu, cukrovú vatu, či obyčajné šmýkačky a kolotoče. Napriek tomu je veľmi dôležité, aby sme dbali na zvýšenú opatrnosť. Stačí len pár minút, aby sa náš život obrátil na katastrofu. Matka, o ktorej informuje portál Uniland zostala šokovaná potom, čo sa jej syn vrátil z ihriska.

Gepostet von Rebecca Jordan am Dienstag, 29. Januar 2019

Rebecca Jordan utekala zo svojim synom na pohotovosť, potom čo sa vrátil z miestneho ihriska s následkami, ktoré nikdy dovtedy nevidela. Bola presvedčená, že má vážne poranenia mozgu. Chlapec sa hral klasické hry na ihrisku so svojimi rovesníkmi a kamarátmi, naháňali sa, šmýkali a točili na kolotočoch. Práve vysoká rýchlosť kolotoča mu zapríčinila zvláštne, hrozivé symptómy, z ktorých bola matka vydesená.

Nevinná hra

Vysoká rýchlosť točenia chlapcovi nahnala všetku krv hlavy do zadnej časti lebky. Lekári a sestričky si v nemocnici mysleli, že má malý pacient hlavu posprejovanú červenou farbou. Súčasne mal chlapec v očných bielkach krvavé škvrny, ktoré ako uviedli ošetrujúci, nikdy predtým nevideli. Rebecca zdieľala svoju hororovú skúsenosť so synom na Facebooku ako varovanie pre ostatné matky, čo všetko sa môže udiať n obyčajnom kolotoči a ani by ste to nikdy nečakali.

Gepostet von Rebecca Jordan am Donnerstag, 30. Mai 2019

“Náš syn miluje točenie, je tak trochu objaviteľom (poznáte to, akí vedia byť chlapci). Včera, keď sa hral so skupinou iných detí vonku, pobehovali okolo ihriska a hrali sa na preliezačkách. Povedal ostatným deťom, nech ho točia na kolotoči… Prikázal im, nech ho točia rýchlejšie a rýchlejšie, až mu odstredivá rýchlosť nahnala všetku krv v hlave do zadnej časti lebky (vyzeralo to, akoby mal nasprejovanú hlavu červenou farbou).

Z tohto extrémneho tlaku v hlave sa mu dokonca vynorili krvavé škvrny v očných bielkach. Zastavili kolotoč, až keď chlapec kolaboval (pravdepodobne bol aj niekoľko minút mimo). Niekoľko detí dokonca prišlo s ním k nám domov, aby povedali, čo sa mu stalo, povedal mi, že má problémy s dýchaním a bolí ho hlava,” uviedla na Facebooku matka Rebecca.

Gepostet von Rebecca Jordan am Donnerstag, 30. Mai 2019

 

Chlapec v nemocnici absolvoval CT mozgu a iné vyšetrenia, pričom matka bola vydesená a presvedčená, že má vážne poranenia. Lekári informovali, že jeho poranenia sa zhodujú s poraneniami Syndrómu trasúceho sa dieťaťa, kedy môže dôjsť až k porušeniu mozgu. Našťastie chlapcove zranenia neboli život ohrozujúce a rodina si mohla vydýchnuť. Matka preto varuje: “Nechajte sa vaše deti zabávať, ale buďte opatrní a poznajte hranice zábavy a bezpečnosti.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: