Viete, aká je vaša skutočná veľkosť oblečenia? Toto je 5 chýb, ktoré pri nakupovaní robíme najčastejšie

Lucia Mužlová Móda

Pri nákupe oblečenia robíme často základné chyby. Keď sa v užšom tričku cítime nekomfortne, radšej siahneme po väčšom čísle, čo v konečnom dôsledku nemusí vyzerať dobre, pretože nám jednoducho nesedí strih. Ako často sa v obchode rozhodujete nad správnou veľkosťou? Máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým už žiadnu chybu pri kúpe oblečenia neurobíte.

Nesprávny odhad mier

Ak nakupujete napríklad cez internet, je veľmi dôležité zmerať si obvod partií. Mnohé kúsky oblečenia majú pri svojom popise aj správne miery, respektíve na stránke nájdete veľkostné tabuľky. Ako však na správne meranie?

Foto: pixabay

Obvod bokov sa meria cez tú najširšiu stranu zadku. Obvod pása zase na tej najužšej časti bruška a obvod poprsia presne cez partie pŕs a lopatiek. Keď si odmeriate všetky partie, porovnajte to s tabuľkou. Nezabudnite si však skontrolovať, či sa jedná o veľkosť, ktorá má označenie EU. V prípade iných krajín sa rozmery značne líšia. Naraziť môžete na americkú, britskú, či taliansku.

Ešte stále nenakupujete cez plnú peňaženku

Počuli ste už o plnej peňaženke? Ak radi nakupujete cez internet a chcete ušetriť aj inak ako len so zľavovým kupónom, potom máme pre vás tip. Plná peňaženka spolupracuje s atraktívnymi e-shopmi ako napríklad hej.sk, Tchibo, Notino alebo Deichman.

Plná peňaženka ale ponúka ešte jednu výhodnú možnosť. Odmenu z nákupu si môžete odložiť a kumulovať. Ak odporučíte kamarátku a zaregistrujete sa, dostanete bonusové odmeny, ktoré sú naozaj lákavé.

Foto: plnapenazenka.sk

V dobe, keď obraciame v rukách každé zarobené euro, sa takáto možnosť naozaj vyplatí. Recenzie na plnú peňaženku sú viac než pozitívne, preto by možno stálo za to, sa s ňou zoznámiť.

Veľké plus je aj to, že peniaze, ktoré si cez plnú peňaženku ušetríte, sa nikam nestratia. Ich platnosť je neobmedzená, takže keď sa k ďalšiemu nákupu vrátite o pár mesiacov, stále vás táto výhoda bude čakať.

Viac o Plnej peňaženke sa dozviete kliknutím na tento link.

Nerešpektujete odporúčania výrobcu

 

href=”https://www.instagram.com/p/BiB-WXWAvDO/” target=”_blank” rel=”noopener”>A post shared by Sonja Sørensen (@sonjazimsen1)

on

Ak objednávate cez internet, odporúčame vám dobre si preštudovať odporúčania výrobcu a napríklad najčastejšie kladené otázky zákazníkov. Ak si nezmeriate miery správne, prípadne si to dobre neskontrolujete, môže vám domov prísť tovar, ktorý ste vôbec nechceli, prípadne bude zlej veľkosti alebo farby. Preto vždy pozorne čítajte. Toto isté pravidlo platí aj pre štítky, ktoré sa nachádzajú priamo na oblečení. Rešpektujte pokyny a pri praní či žehlení sa nimi riaďte.

Ktoré kúsky oblečenia kupovať radšej väčšie a ktoré menšie?

Foto: pixabay

Ako sme už spomínali, veľkosť oblečenia nám vždy nemusí sadnúť. Ak sa neradi strácate čas s vracaním tovaru, máme pre vás tipy. Z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že tieto módne kúsky by ste mali kupovať väčšie a tieto naopak menšie.

Väčšie:

  • svetre, pulóvre z vlny
  • tričká, košele, spodné prádlo a bavlnené veci
  • blúzky s golierom

Menšie:

  • oblečenie z pletenej vlny
  • džínsy
  • oblečenie z polyesteru

Nesprávna veľkosť topánok

Foto: pixabay

Ak nakupujete topánky cez internet, taktiež je dôležité skontrolovať si správnu veľkosť podľa tabuľky. Ak budete merať, postupujte nasledovne. Vezmite si ceruzku, papier a prichystajte si pravítko. Postavte sa chrbtom k stene a stúpnite si na papier. Zohnite sa a ceruzkou urobte čiaru pri päte a pri palci. Potom si vezmite papier a pravítkom si zmerajte dĺžku. Centimetre porovnajte s tabuľkou a máte správnu veľkosť svojej nohy. Nezabúdajte opäť na označenie krajiny.

Lucia Mužlová

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: