Viete, ako často by ste mali úplne vymeniť spodné prádlo? Odborníci majú jednoznačnú odpoveď, ktorá vás zaskočí

Foto: unsplash

Asi je každému z nás jasné, že spodné prádlo by ste mali meniť každý deň. Je to hygienické a predídete tak rôznym zdravotným ťažkostiam.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko spodného prádla máte vo svojej skrinke? Určite ho máte celú kopu a aj také kúsky, ktoré ste na sebe už roky nemali. Ako uvádza portál Refinery, možno máte pocit, že keď ho neustále periete, je to v poriadku, no napriek intenzívnemu praniu sa môže stať, že je už najvyšší čas, aby ste spodné prádlo vyhodili.

50 praní a dosť?

Podľa niekoľkých správ by ste mali spodné prádlo používať od 6 do 12 mesiacov a dlhšie nie. Skutočne to tak podľa mnohých odborníkov je a dôvodov je hneď niekoľko. Len málo ľudí perie každé spodné prádlo na 60 stupňoch, čo je minimálny stupeň toho, aby ste z prádla odstránili baktérie. Taktiež by ste mali prať spolu s takým čistiacim prostriedkom, ktorý je antibakteriálny.

Foto: unsplash

Je normálne, že keď vidíte, že sa látka už strapká alebo trhá, spodného prádla sa zbavíte, inak však asi len ťažko hľadáte dôvod, prečo by ste to urobili. Práčka však nemusí zabiť všetky mikroorganizmy, ktoré vám môžu uškodiť a vyvolať infekciu. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že by ste mali používať pravidlo 50 praní a dosť. Pokiaľ máte nohavičky alebo podprsenku, ktoré periete iba v rukách, je to ešte menej.

Na druhej strane však existuje niekoľko názorov, ktoré tvrdia, že spodná bielizeň nie je ako zubné kefky a nie je dôležité ich neustále vymieňať za nové, hlavne keď dbáte na hygienu. Aký máte názor vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: