Viete, ako často by ste si mali meniť pyžamo? Odpoveď vás možno prekvapí

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: unsplash

Prieskum, ktorý uskutočnil Pretty You London zistil, že dve tretiny obyvateľov Veľkej Británie si nemenia pyžamo pravidelne.

Ako uvádza portál House Beautiful, väčšina ľudí necháva medzi praniami alebo teda výmenou pyžama dva a viac týždňov. Dokonca až polovica mužov uviedla, že si pyžamo menia až vtedy, keď im začne zapáchať. Prieskum medzi 1 000 ľuďmi tiež zistil rozdiel medzi jednotlivými návykmi určitých vekových skupín. Napríklad 42 % osôb mladších ako 25 rokov, perú pyžamo len raz za mesiac alebo menej.

Foto: unsplash

Pyžamo si meňte každé tri dni

Oproti tomu jeden z 10 ľudí nad 45 rokov menia pyžamo po každej noci. Ako často by ste teda mali prať svoje pyžamo? Podľa niektorých štúdií by sa malo vymeniť po troch až štyroch noseniach. Odporúča sa to najmä preto, aby sa znížilo riziko roztočov a ďalších choroboplodných zárodkov. Je to podobne ako s uterákmi. Aj pyžamo na seba “zbiera” veľa nečistôt. Počas noci naše telo vylučuje milióny kožných buniek a produkujú ďalšie telesné baktérie. Naše zdravie je dôležité a práve preto je nevyhnutné si tento zvyk osvojiť.

Foto: unsplash

Je nevyhnutné si uvedomiť, že je to oblečenie, ktoré máte na sebe približne 7 až 8 hodín každý deň. Naše telá vylučujú pot, takže je jasné, že toto je oblasť, v ktorej by sme mali byť hygienickejší. Niektoré látky sú lepšie ako iné a odolávajú baktériám, pretože v sebe majú špeciálnu látku. Na druhej strane je však dôležité, aby ste dbali na hygienu, ktorá vás udrží zdravých.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: