Vláda schválila jednorazový prídavok 100 eur, kto ho nakoniec dostane? Vieme, kedy vám ho štát vyplatí

SITA Ešte viac

Foto: unsplash

Rodičia nezaopatrených detí vo veku do 18 rokov dostanú za september prídavok na dieťa vyšší o 74,50 eura. Celková suma prídavku na dieťa tak za september dosiahne 100 eur.

Úrady práce a sociálnych vecí túto sumu rodičom vyplatia v októbri. Vyplýva to z nariadenia vlády, ktoré v stredu schválila vláda. Jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa o 74,50 eura si zo štátneho rozpočtu vyžiada 70,5 milióna eur. Zvýšený 100-eurový prídavok za september vyplatí štát na 944,1 tisíca detí vo veku do 18 rokov.

Kto dostane príspevok?

Jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa bude aj pre rodiny, ktorých nezaopatrené dieťa zomrelo počas pandémie, teda v období od marca minulého roka do septembra tohto roka a v septembri tohto roka bolo mladšie ako 18 rokov veku.

Zvýšený prídavok na dieťa vláda neposkytne na tie nezaopatrené deti, na ktoré vyplatila jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. „Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,” uvádza sa v materiáli. Prídavok na dieťa vláda zvýši „za účelom zmiernenia následkov prijatých opatrení v súvislosti so šírením pandémie COVID – 19, ktoré mali negatívny dopad na rodiny s nezaopatrenými deťmi”.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: