Vlašské orechy som dala na 2 týždne do vody. Výsledkom bol elixír zdravia a dlhovekosti, na ktorý nedám dopustiť

Monizz Zdravie

Vlašské orechy majú nesporne veľa výhod pre ľudské telo a všeobecné zdravie. Ak ich jedávame pravidelne, vieme mnohým ochoreniam a ťažkostiam predísť a navyše sa doslova nadopujeme látkami potrebnými pre správne fungovanie nášho metabolizmu.

pixabay.com

Od cenných mastných kyselín, cez bielkoviny až po vitamínové bomby nám orechy vedia priniesť do života aj dobrú náladu a nepoznanú radosť. Výskumy totiž jednoznačne dokázali, že orechy vplývajú aj na hormonálny systém a pomáhajú najmä ľuďom s depresiami a melancholickými náladami.

Ak však chcete, aby sa všetky možné výhody konzumácie chrumkavých orieškov ešte znásobili, musíte ich doslova aktivovať. Ako? Prirodzeným pôsobením vlhkosti. Potom sa z nich stanú hotové elixíry vitality, sily a mladosti.

pixabay.com

Nechajte ich naklíčiť

Tajomstvo celej tejto vedy spočíva v klíčení. Ak máte trpezlivosť a vydržíte tak mesiac, dosiahnete úžasné výsledky. Posilníte si imunitu, naštartujete a zregenerujete nervový systém a navyše vám krvný obraz budú môcť závidieť aj tí najzdravší ľudia na svete! V jadre orechu, podobne ako v obilninách či strukovinách, sa nachádzajú látky, ktoré pri vystavení vyššej vlhkosti aktivujú rast a spustia celú kopu ďalších procesov.

pixabay.com

Ak ste nevedeli, že aj orechy vedia klíčiť, potom pozor. A ešte ako sladko! Sú plné zdravých cukrov a naozaj chutné. Pripravte si 1/2 kg vlašských orechov v škrupine a čistú studenú vodu. Orechy dajte do misky a zalejte vodou ale len tak, aby orechy pokryla. Nechajte misku na okennom parapete asi 2 týždne a každý druhý deň vodu vymieňajte. Za ten čas budete môcť sledovať, ako sa škrupinka v strede rozdeľuje a vychádzajú z nej malé klíčky.

pixabay.com

Po dvoch týždňoch trpezlivosti, začnite omladzovací program. Zjedzte tri naklíčené polovice orieškov ráno a ďalšie tri večer. V žiadnom prípade by však naklíčené orechy nemali jesť ľudia s ochorení pankreasu alebo s dočasnou pankreatitídou!

pixabay.com

Naklíčené oriešky potom môžete držať v chladničke 7 dní prikryté pod fóliou. Aby ste v kúre mohli pokračovať, hneď po prvom dni konzumácie si nechajte naklíčiť ďalšie orechy. Týždenná pauza je ideálny čas na to, aby sa telo s návalom prospešných látok vyrovnalo. Je to lepšie ako všetky huby určené na regeneráciu imunitného systému. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch. Zostať mladý duchom ale aj telom sa predsa vždy oplatí!

Pozri aj: Je jedno či máte 30 alebo 60, skvele môžete vyzerať v každom veku! 17 účesov pre každú vekovú kategóriu, vďaka ktorým budete vyzerať mladšie a okolie si to všimne tiež!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)