Vlašské orechy sú všeliek. Odkedy som zistila, čomu všetkému napomáhajú, používam ich v kuchyni oveľa častejšie

Monizz Zdravie

Vlašské orechy sa vo veľkom používajú v ľudovom liečiteľstve, no na popularite im pridávajú aj vyjadrenia lekárov, ktorí nesporne poukazujú na ich pozitívne vlastnosti pre ľudský organizmus. Konzumáciu orechov odporúčajú pacientom liečiacim sa v rámci širokej škály ochorení. Pozrite sa spolu s nami aký všeliek vlašské orechy sú a čomu všetkému dokážu pomôcť.

1
sovkusom.ru

Vo východnej medicíne je orech považovaný za posvätný strom a liečia nim neuveriteľné množstvo chorôb. V kuchyni má využitie odjakživa a v modernej gastronómii sa už niekoľko rokov drží na vrchných priečkach. Vlastnosti vlašského orecha sú v niektorých prípadoch priam zázračné.

Stimuluje mozgovú činnosť

Tvar škrupiny vlašského orecha pripomína mozog. Z tohto faktu vyplýva aj množstvo povestí týkajúcich sa užívania tohto „lieku pre myseľ“. Avšak tu nehovoríme len o mýte ale o skutočnosti. Či už orech vyzerá ako mozog, alebo nevyzerá, na jeden z dôležitých orgánov má obrovský vplyv. Omega-3 mastné kyseliny, ktoré obsahuje, sa podieľajú na tvorbe mozgových buniek a okrem toho ešte aj stimulujú mozgovú činnosť. A nemusíte ich vôbec jesť na kilá.

2
sovkusom.ru

Napomáha zdravému žalúdku

Vlašské orechy majú vysoký obsah kalórií. 100 gramov orechov obsahuje až 654 kalórií, čo je dva krát viac ako obsahuje taká istá dávka cestovín, alebo pohánky. Pre zachovanie funkčnosti žalúdka neexistuje lepší liek ako vlašský orech. Pridávajte si orechy do raňajok, do obeda, či do večere. Váš tráviaci trakt sa poteší, keď si dáte hrsť orechov na desiatu, či olovrant, alebo len tak namiesto čokolády. Orechy sú spravidla stráviteľnejšie v dopoludňajších hodinách. Budete mať kopu energie a váš žalúdok neostane prázdny.

3
sovkusom.ru

Znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení

Tento fakt je známy už roky, no my si ho trochu priblížime. Vedci dokázali, že konzumácia vlašských orechov dokáže zlepšiť vrstvu buniek lemujúcich povrch ciev. Takisto napomáha stabilizácii krvného tlaku a zabraňuje tvorbe zrazenín. Tinktúra, ktorá sa vyrába z nezrelých orechov, sa používa na liečbu a prevenciu ischemickej choroby srdca, angíny pectoris, arytmie a srdcového infarktu. Zo zelených orechov sa dá uvariť aj lahodný džem.

4
sovkusom.ru

Vlašské orechy sú topkou v kozmetike

Olej z vlašských orechov sa používa nielen na liečebné účely, ale aj v kozmetike. Pýtate sa prečo? Má totiž neuveriteľne omladzujúce účinky na pokožku, posilňuje vlasy a nechty. Orechová maska má silné protizápalové účinky a je vhodná pre všetky typy pleti. Orechový olej sa ľahko vstrebáva do pokožky, zanecháva ju hodvábnu a zároveň mimoriadne regenrovanú.

5
sovkusom.ru

Pomáha pri problémoch so štítnou žľazou

Ako orechy napomáhajú štítnej žľaze? Toto nebezpečné a čoraz častejšie sa vyskytujúce ochorenie si vyžaduje náročnú zdravotnú starostlivosť. Ak trpíte ochorením štítnej žľazy, alebo v tom horšom prípade ju už vôbec nemáte, konzumujte veľa orechov. Obsahujú veľa jódu, ktorý reguluje látkovú výmenu v ľudskom tele. Bez nej by náš život nebol možný. Konzumáciu vlašských orechov vo veľkom množstve odporúčajú aj ľudia, ktorí žijú v oblastiach výskytu žuly, alebo v oblastiach so zvýšenou radiáciou.

6
sovkusom.ru

Napriek tomu, že v súčasnosti vládne svetu boom zdravej fit stravy plnej proteínov, nedá nám nevyvrátiť mýtus o tom, že z orechov sa priberá. Konzumácia vlašských orechov zlepšuje metabolizmus, takže vaše telo spracováva potravu ešte rýchlejšie. Jedzte vlašské orechy s cviklou a medom a uvidíte, že sami nájdete ešte kopu vlastných receptov s orieškami, na ktoré viac nedáte dopustiť.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: