Vlasy mi vo veľkom vypadávali, boli slabé a suché, no nejednalo sa o chorobu. Pomohla mi až táto jediná vec, ktorú používam každý deň!

Lucia Taňkošová Zdravie

panecirco.com

Kokosový olej je mnohým z nás už dobre známy. Vďaka svojím blahodarným účinkom prispieva k zvýšeniu celkového zdravia a nájde využitie takmer všade, či už v kuchyni alebo v kozmetickej oblasti. Môžete ho používať, namiesto krému na pleť, telového mlieka, či namiesto odličovača make-upu. V kozmetických výrobkoch je často obsiahnutý práve kokosový olej v kombinácii s mliečnou zložkou, a to na ochranu proti slnečnému žiareniu. 

pixabay.com
pixabay.com

Ženy z Indie, Malajzie, Srí Lanky, Filipín, či Karibiku používajú kokosový olej aj za účelom udržať vlasy dlhé, hodvábne hladké a vyzdvihnúť ich prírodnú farbu s leskom. Aké sú ďalšie benefity používania kokosového oleja pre vaše vlasy?

Regenerácia poškodených vlasových končekov

Kokosový olej, ako jediný znižuje stratu bielkovín a zároveň vlasy posilňuje. Natierajte si ním pravidelne končeky vlasov, aby ste zabránili ich štiepeniu lámaniu.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Vypadávanie, či strata vlasov môže byť výsledkom rôznych zápalov kože, infekcií alebo len nedostatku vitamínov. Práve kokosový olej je bohatý na zdravé tuky, ktoré sú prínosné pre vlasovú pokožku, zároveň ju upokojujú a bojujú proti zápalom, či infekciám. Pre upokojenie pokožky a povzbudenie rastu vlasov si môžete pripraviť odvar z kokosového oleja a šalvie. V hrnci jednoducho necháte roztopiť kokosový olej, do ktorého hodíte listy šalvie. Necháte chvíľku povariť a vychladnutý olej naneste na pokožku hlavy. Najlepšie je nechať zmes pôsobiť celú noc.

pixabay.com
pixabay.com

Bojuje proti šedinám

Postupom času vlasy slabnú a odumierajú, začínajú sa sfarbovať do šeda. Masírovanie vašich vlasov so zmesou z citróna a kokosového oleja každý deň po dobu 15 minút, vyživuje vlasovú pokožku, chráni vlasové folikuly, kde sú umiestnené vlasové pigmenty a tým zabraňuje tvorbe šedivých vlasov.

Vyhladzuje vlasy

Najmä kučeravé vlasy sú zvyčajne výsledkom príliš suchej vlasovej pokožky, tým bývajú aj často vlasy suché. Kokosový olej po aplikácií na vlasy však udržuje vlhkosť vo vnútri vlasu. Naneste kokosový olej 10 – 15 minút pred tým, než si vlasy umyjete. Za pomoci kefy na vlasy ho ľahko aplikujete po celých vlasoch. Vďaka tomu budú pokožka a vlasy hladké a hodvábne. Ak však často trpíte na mastenie vlasov, vynechajte pri aplikácii korienky vlasov. Kokosový olej môžete taktiež použiť na nepoddajné vlasy pri vytváraní účesov.

Bojuje proti lupinám

Lupiny sú bežným problémom suchej vlasovej pokožky a jeho hlavným príznakom je odlupovanie pokožky na hlave. Kokosový olej bojuje proti plesňovým infekciám, zvlhčuje pokožku, a teda účinne bojuje proti lupinám. Zmiešajte ricínový olej, spolu s kokosovým olejom rovnakým dielom a masírujte touto zmesou vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť polhodinu, potom dôkladne opláchnite. Opakujte tento postup pred každým umytím vlasov.

pixabay.com
pixabay.com

Zabíja vši

Vši sú veľmi častým problémom u malých detí. Prípravky na ich odstránenie sú však často toxické chemické látky, ktoré môžu poškodiť vlasy dieťaťa. Kokosový olej dusí vši postupne a zároveň neumožňuje vajíčkam zostávať naďalej na vlasoch. Naneste rovnomerne na vlasy dieťaťa kokosový olej zmiešaný spolu s kvapkami olejčeka tea tree. Nechajte tento zábal pôsobiť približne 8 hodín.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia T.), panecirco.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: