Vnučka mala v škole napísať list o svojej babičke a opísať ju. Jej slová vás chytia za srdce a odhalia vám jednu veľkú pravdu!

Lucia Mužlová Ešte viac

Čo pre vás znamená slovo babička, prípadne stará mama? Dnes sú to ženy, opatrovateľky našich detí, gazdinky v domácnostiach a vynikajúce kuchárky, ktoré nám predávajú svoje životné múdrosti. Pre mňa osobne je stará mama stelesnením múdrosti, dobroty, lásky a veľkej trpezlivosti. Aj keď sú od nás niekedy ďaleko, vždy na nás myslia, vidia nás v pravom svetle a sú vrúcne, s otvoreným srdcom. Nech urobíme nespočetné množstvo chýb, staré mamy nás chápu a nekritizujú.

pixabay.com

Tento príbeh o svojej babičke napísala malá vnučka, ktorá dostala v škole úlohu. Zadanie znelo: Aká je vaša babička a kto to vlastne je. O tento príbeh sme sa s vami museli podeliť.

Kto je vlastne stará mama alebo babička?

„Babička je žena, ktorá nemá svoje vlastné malé deti. Ľúbi dievčatá a aj chlapcov, ktorí sú deťmi jej detí alebo aj iných ľudí. Starý otec je tiež babička, ale je to muž. Chodí radšej na prechádzku s chlapcami a rozprávajú sa o chlapčenských veciach ako je napríklad futbal.

Babičky nemusia robiť nič, čakajú len na návštevu svojich vnúčat, prípadne sa objavia na návšteve u vás doma. Sú staré a preto už nemôžu behať a skákať ako my, čo je škoda. Môžu nás však zobrať na jarmok a zaplatiť nám kolotoče a sladkosti. Myslím si, že babičky majú asi veľa peňazí, pretože nám kúpia všetko čo chceme.

pixabay.com

Babička nikdy nepovie: „Poďme rýchlejšie alebo ponáhľaj sa“. Vykračujú si svojim tempom, obzerajú stromy, kvety a dážďovky na zemi. Často majú okuliare a občas aj vykladacie zuby.

Babičky niekedy nie sú veľmi šikovné, ale vždy odpovedia na divné otázky detí. Keď nám čítajú knihy, nikdy nepovedia, že ten príbeh už poznáme. Každý by si mal svoju babičku vážiť, pretože je to dospelý človek, ktorý má na vnúčatá veľa času. Toľko času moji rodičia nemajú, pretože musia chodiť do práce. Svoju babičku mám veľmi rada a vždy sa k nej veľmi teším. S láskou spomínam na každú prežitú chvíľu s ňou. Ďakujem ti babi.“

pixabay.com
Každé dieťa by malo dostať šancu spoznať svojich starých rodičov. Viem, že nie vždy je to možné, ale čas strávený so starými rodičmi nenahradí nič. Čím viac lásky dieťa od rodiny dostane, tým je šťastnejšie. Preto má tento príbeh jednoduchý odkaz. Zaujímajte sa o svojich starých rodičov viac!
zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)
0
Komentovať (0)