Vo štvrtok bude na Slovensku snežiť. Do Európy preniká chladný vzduch z Arktídy

Lucia Mužlová Ešte viac

Na Slovensko mieri výraznejšie ochladenie a s ním spojené aj sneženie v nižších polohách. Na hory dorazí už zajtra večer, do nižších polôh na severe v noci na štvrtok. Počasie sa počas najbližších dní výraznejšie zhorší. Teploty klesnú a snehové vločky sa po prvýkrát v tejto sezóne vyskytnú aj v nižších polohách, mimo hôr. Zmena by mala nastať už zajtra, kedy počasie začne ovplyvňovať tlaková níž. 

Už v popoludňajších hodinách nás začne ovplyvňovať výrazný frontálny systém so stredom nad Pobaltím. V popoludňajších hodinách sa od severu rozprší a v noci by malo pršať už na väčšine územia Slovenska. Snežiť by malo najskôr len na horách, od nadmorskej výšky cca 1200 metrov.

V stredu očakávame polooblačné počasie a zrážky sa vyskytnú len ojedinele. Vonku však bude poriadne chladno a naviac bude fúkať silný ,,severák”.

Ilustračné foto: Pxiabay

Ďalšie zrážky nás čakajú v noci zo stredy na štvrtok. Teploty postupne klesnú a hranica sneženia taktiež. Zrážky sa v noci na štvrtok vyskytnú najmä na severe, kde bude snežiť aj v nižších polohách, cca od 500 metrov. Vo štvrtok ráno a dopoludnia sa môže už aj v tejto nadmorskej výške vytvoriť súvislá snehová pokrývka.

Najvýdatnejšie bude sneženie na horách, kde môže celkovo napadnúť 30 až 40 centimetrov. Sneženie k nám prinesie studený front, ktorý sa bude cez naše územie presúvať v stredu večer a v noci na štvrtok. Počas noci bude snežiť, no hranica sneženia bude klesať. Vo štvrtok ráno môže snežiť aj v polohách od 400-500 metrov. Ráno tak môže byť na Kysuciach, Orave, v Podtatranskej oblasti a na Spiši biele. Na západe bude teplejšie a sneženie sa tu neočakáva.

Vo štvrtok popoludní však teplota začne výraznejšie stúpať a aj na severe dosiahne cez +10 °C. Všetok sneh sa tak roztopí a snehová pokrývka sa tak dlho nezdrží. Sneženie prejde večer do dažďa a už v piatok nás čaká oblačné počasie s minimom zrážok, no opäť sa vrátia ranné hmly či celodenná nízka oblačnosť.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: