Vo Švédsku zastrelili chlapca s Downovým syndrómom. Mal pri sebe len hračkársku zbraň

Lucia Mužlová Ešte viac

Vo štvrtok skoro ráno dostala švédska polícia hlásenie, že po uliciach hlavného mesta Štokholmu, chodí ozbrojený muž. Keď policajti k nemu prišli, následne ho začali vyzývať, aby zbraň odložil, na čo on nereagoval. Keďže policajti celú situáciu vyhodnotili ako „nebezpečnú“, začali po ňom strieľať. Zasiahli ho tromi ranami do brucha, následne bol prevezený do nemocnice, kde podľahol zraneniam. 

Zastrelený muž bol identifikovaný ako 20-ročný Eric Torell. Eric mal Downov syndróm a s hračkárskou zbraňou, ktorú dostal ako darček od svojej mamy, ušiel z domu. Keď jeho rodina zistila, že nie je doma, ohlásili ho ako nezvestného. Potom prišla zdrvujúca správa.

Eric mal problémy s rečou a len občas povedal nejaké slovo, najčastejšie to bolo slovo mamička. To bol pravdepodobne aj dôvod, prečo nereagoval na výzvy policajtov. Ericova mama povedala, že to bol najmilší človek na svete a nikomu by nedokázal ublížiť, ani muche.


Jeho mama ďalej uviedla, že Eric ušiel z domu už viackrát, no vždy ho potom našli. Tentoraz ale urobil osudnú chybu, keď si so sebou zobral plastovú hračku od svojej mamy.

V súčasnosti prebieha vyšetrovanie zásahu policajtov a či konali a postupovali správne alebo zle nevyhodnotili situáciu. Policajti sa odvolávajú na to, že chlapec pôsobil „hrozivo“, a preto konali takýmto spôsobom. Podľa fotografie Erica je ale zjavné, že trpel Downovým syndrómom, a tak si policajti mohli uvedomiť, že situácia nie je tak vážna, ako sa možno na prvý pohľad javí.

Pozri aj: Matka si myslela, že šikanujú jej autistického syna, a tak mu dala nahrávacie zariadenie. To čo zistila, nečakala ani v tých najhorších nočných morách

bbc.com

0
Komentovať (0)