Vo veku 41 rokov zomrel obľúbený český spevák. Mal rakovinu aj koronavírus

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Vo veku 41 rokov do hudobného neba odišiel obľúbený spevák David Stypka. Bojoval s rakovinou slinivky, ale aj s koronavírusom.

Ako informoval portál Blesk.cz, jeden deň mu doktor oznámil, že nádor sa rozniesol a zostávajú mu tri mesiace života. Spevák David Stypka bojoval s diagnózou aj operáciou a chemoterapiou, dostal však aj koronavírus. Včasná diagnóza mu o niečo predĺžila život, no aj tak to nestačilo.

Hit s obľúbenou speváčkou

Nádejný muzikant sa do pozornosti dostal hlavne hitom s Ewou Farnou, Dobré ráno, milá. Spevák dokonca tvrdil, že rakovinu berie ako dobre, ktoré mu zmenilo život, pretože sa naučil prežívať pekné veci, a to ho naučila až choroba. Tešil sa z každého rána, do ktorého sa zobudil. V roku 2017 sa stal držiteľom Ceny Anděl v kategórii Sólový interpret.

Foto: Profimedia

Rodina však v nedeľu zdieľala, že napriek svojmu pozitívnemu prístupu rakovine podľahol. „S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19.“ Spevák po sebe zanechal ženu a tri deti.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: