Vo veku 72 rokov zomrela po boji s rakovinou kostí holandská princezná Christina

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Vo veku 72 rokov zomrela v piatok po boji s rakovinou kostí holandská princezná Christina, sestra bývalej kráľovnej Beatrix. S odvolaním sa na oficiálne oznámenie kráľovskej rodiny o tom informovala tlačová agentúra AP.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by All About Royal Family (@royal.family.inthe.world) on

Christina, najmladšia zo štyroch dcér zosnulej kráľovnej Juliány and jej manžela princa Bernharda, zomrela v kráľovskom paláci Noordeinde v holandskom meste Haag. Podľa štátnej informačnej služby RVD princezná trpela rakovinou kostí niekoľko rokov. Holandský kráľ Viliam Alexander, kráľovná Máxima a Beatrix, ktorá od svojej abdikácie používa titul princezná, v príspevku na Twitteri opísali Christinu ako „výraznú osobnosť s láskavým srdcom“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑✨ (@royalsaddicted) on

Princezná Christina sa narodila 18. februára 1947. Spolu s bývalým manželom Jorgeom Guillermom, synom kubánskeho lekára, mala tri deti – Bernarda, Nicolása a Julianu. Pár sa rozviedol v roku 1996. Christinine pozostatky prevezú do záhradného pavilónu Fagel na pozemku paláca Noordeinde, kde jej priatelia a rodina pred súkromnou kremáciou prejavia poslednú úctu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: