Vodič autobusu šiel neprimerane rýchlo a nezastavil na žiadnej zastávke! Keď cestujúci zistili, aký mal na to dôvod, zložili mu poklonu

Monizz Ešte viac

Tento vodič autobusu si oprávnene môže hovoriť hrdina. James Rossi spravil všetko pre to, aby čo najrýchlejšie doviezol domov chlapca, ktorý sa začal dusiť v dôsledku alergie na orechy. Neváhal a s autobusom plným cestujúcich sa odklonil z trasy a uháňal do domu mladého muža, aby ten mohol užiť lieky.

37-ročného vodiča informoval o kurióznej situácii samotný chlapec počas prestávky na zastávke. Chlapec zo seba horko-ťažko dostal, že potrebuje užiť svoj liek, inak sa zadusí. Odvážny vodič neváhal a autobus okamžite otočil, aby 16-ročný tínedžer dostal svoju dávku liekov. Trasu linky dokončil, no s meškaním, ktoré predstavovalo viac ako polovicu času obvyklej jazdy.

Začal sa nafukovať

Keď sa vodiča spýtali, ako vedel, že ho chlapec neklame, prekvapený odpovedal, že chlapec sa začal nafukovať a celkom mu sčervenela tvár. Kým sa dostali ku nemu domov, bol už takmer fialový. „Nevedel som, či ide o život, ale vedel som, že je to pre neho dôležité. Proste som niečo musel urobiť. Mal krvavé oči, napuchnutú tvár. Zavrel som dvere a odišli sme,“ povedal James Rossi.

Cestujúcich informoval, že idú na iné miesto a nebudú sa zastavovať, pokým to nebude naozaj potrebné. Všetci vraj ochotne súhlasili a situáciu pochopili. James jazdí na medzimestskej linke, má dve deti a podľa jeho vlastných vyjadrení si až potom uvedomil, aká tragédia sa mohla stať, keby nebol tak unáhlene reagoval. Mama chorého chlapca pracuje v Kráľovskej nemocnici v Hamsteade a vodičovi prišla osobne poďakovať. Podľa nej, ak by vodič nebol zakročil, chlapec by to neprežil.

Riaditeľ londýnskej dopravnej spoločnosti na Jamesov skutok reagoval takto: „Jamesov čin nepochybne zabránil smrti mladého človeka. Jeho rýchle myslenie a rozhodné činy urobili londýnskej verejnej doprave také meno, aké nikdy nemala.“

Chlapec nechcel byť menovaný, no pre médiá oznámil, že po zotavení sa osobne pôjde Jamesovi Rossimu poďakovať. Podľa londýnskych médií to nebolo prvýkrát, čo James niekomu zachránil život alebo ho dostal z ohrozujúcej situácie. Akčný chlapík len nedávno zabránil samovražde. Požiadal cestujúcich, aby vystúpili a polomŕtveho človeka odviezol autobusom priamo na urgentný príjem. Vďaka nemu dnes tento človek žije a svoj skratový čin veľmi ľutuje. Neostáva si želať nič iné, len aby boli aj vodiči v našich mestách takí pozorní, ohľaduplní a obetaví ako James Rossi. Myslíte si, že by sme sa niečoho podobného dočkali aj u nás? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Týchto 35+ problémov, ktoré súvisia s nakupovaním, pochopí každá jedna žena

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)