Aj obyčajný pád na bicykli ich môže zabiť! Všetci členovia tejto rodiny trpia nezvyčajnou mutáciou, vďaka ktorej necítia žiadnu bolesť

Zuzana Fulopova Ešte viac

Povedali by ste, že je to obyčajná talianska rodina, kde 78-ročná matka Maria Domenica žije harmonický život so svojimi dcérami Leticiou a Máriou a svojimi vnúčatami Virginiou, Ludovicom a Bernardom. Až na jeden detail. Všetci členovia rodiny Marsiliovcov nepociťujú bolesť!


Leticia si už ako malá všimla, že pri akomkoľvek úraze nepociťuje bolesť. Túto zvláštnosť nezaznamenala len u seba, ale aj u iných členov svojej rodiny. Napríklad jej matka si zlomila ruku a ani si to nevšimla.  Aj Leticia si počas zimnej dovolenky zlomila členok, no pokojne pokračovala zvyšné dva týždne v turistike. Nie nadarmo si vďaka tejto ojedinelosti vyslúžila prezývku ,,super žena“.

Gepostet von Maria Elena Marsili am Sonntag, 9. April 2017

Takéto príhody sa nestali len jej, ale aj zvyšku jej rodiny. Jej syn Bernardo raz spadol z bicykla a zlomil si ruku. Tento úraz však zaznamenali až po tom, čo mu začala zle zrastať.

Jej sestra Maria sa zas niekoľkokrát obarila pri varení a neter Virginia mala omrzlinu a obe si to ani nevšimli. „Pri tejto chorobe vlastne cítite bolesť, ale trvá len niekoľko sekúnd,“ vyjadrila sa Leticia.

Gepostet von Maria Elena Marsili am Sonntag, 9. April 2017

Za všetko vraj môže gén ZFHX2. Podla vedcov dochádza k mutácii v tomto géne, a tým pádom nervový systém nereaguje tak, ako by mal. Dôvod, prečo je tomu tak, však ešte nezistili. Ako sa vyjadril vedec James Cox z Univerzity College v Londýne, ak zistia dôvod absencie bolesti, pomôže to vytvoriť  liek na túto mutáciu. Pri tejto mutácii necítite skoro žiadny chlad, teplo, ba ani zlomeniny. Kedže ide o jedinečnú predispozíciu a vie sa o nej pomerne málo, vedci ju pomenovali syndróm Marsili, teda podľa tejto výnimočnej rodine.

Gepostet von Maria Elena Marsili am Sonntag, 29. Dezember 2013

Ako sa vyjadrila Leticia, sú obyčajnou rodinou s neobyčajným syndrómom. Teraz, keď už o ňom vedia, dávajú si na seba väčší pozor. Verí, že v budúcnosti sa nájde liek na tento syndróm, no ako sama tvrdí, neľutuje, že ho má a nechcela by o túto jedinečnosť prísť.

Mať slabý prah bolestivosti by niekedy nebol na škodu, čo poviete? Brali by ste to? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Celý internet sa smeje na tejto titulke prestížneho časopisu. Všimnete si, čo tu nehrá?

                                                                                                zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) adme.ru

0
Komentovať (0)