Všetci sa ma pýtali, čo som robila, že som tak rýchlo schudla. Keď som im povedala, čo mi pomohlo k štíhlej siluete, nechceli mi veriť!


Chceme vyzerať vždy čo najlepšie, no niekedy nám v tom bráni zopár prebytočných kilogramov navyše. Čo robiť, keď nie je čas na diéty a cvičenie a spoločenská udalosť, pohovor do práce alebo večierok je už za rohom? Tajomstvom krásnej siluety je vhodne zvolené oblečenie. A to dokáže s vašou postavou skutočné divy! Osvojte si nasledujúcich 10 rád a cíťte sa oslnivo.

Držíte poctivú diétu, zdravo sa stravujete, cvičíte, no k vašej vysnívanej postave vám chýba ešte kus cesty? Vyzerať skvele, mať perfektnú siluetu a byť so sebou spokojná môžete aj vďaka módnym trikom, ktoré vás zachránia v každej situácii.

Viac vrstiev

I think we all need this T shirt #SaveWaterDrinkWine 🍷 #EvaLongoria

A post shared by OurLatinas (@ourlatinas) on

Ak sa necítite sebaisto v šatách, pridajte im ďalšiu vrstvu, pokojne v rovnakých tónoch. Pekné sako, ktoré by nemalo byť príliš krátke a končí minimálne nad zadkom je vhodná voľba. Zakryjete tak ruky, a ak sako alebo sveter necháte rozopnuté, jeho línia vám opticky predĺži postavu.

Trendy sú aj dlhé plášte a svetre, ktoré môžete previazať v páse, čím predĺžite nohy a zúžite pás.

Správna podprsenka

I think i broke my nose #melissamccarthyismywife#melissamccarthy#comedy#spy#michelledarnell#brownies#tammy#benfalcone#loml#comedian#ghostbusters

A post shared by Melissa McCarthy💕 (@melissamccarthyismywife) on

Niekedy je skutočne náročné nájsť podprsenku, ktorá má správny tvar a drží prsia pekne pokope. Najmä dámy s väčším poprsím by mali zvoliť podprsenku, ktorá prsia podopiera, takže nevyzerajú „ovisnuto“. Prsia, ktoré sú nízko totiž opticky splývajú s bruchom a pridávajú mnoho kíl navyše. Správna podprsenka má oddeliť pekne zdvihnuté prsia od brucha a vytvárať medzi nimi priestor.

Así estamos 💓 #MelissaMcCarthy #Tammy #theboss #gilmoregirls #Art

A post shared by Melissa McCarthy Fan ❤ (@melissa_mccarthyfan) on

Monochromatický outfit s akcentom

je to veľmi jednoduchý a oku lahodiaci spôsob, ako sa správne obliecť. vytvorte outfit v jednej farbe, ktorý oživíte doplnkom, sakom, bundou alebo opaskom v úplne inej farbe. Perfektne tak odvrátite pozornosť od problémových partií a budete pôsobiť viac harmonicky.

Rozšírená sukňa

Vďaka šatám so strihom do písmena A si krajšie vytvarujete postavu do tvaru presýpacích hodín. Osviežte ich opaskom, ktorý opticky zúži driek.

Gombíky

Uistite sa, že máte gombíky na vašom svetri alebo zvršku zapnuté na problematických partiách. Ak máte štíhlejšiu oblasť pod prsiami, no pod pupkom vám bruško nápadnejšie vykúka, zapnite si cez neho gombíky. Ak by ste si zapli gombíky v štíhlejšej časti a na brušku ich nechali rozopnuté, pridáte si kilá navyše a upútate pozornosť presne na túto problematickú partiu.

Stop príliš tenkým a priesvitným látkam

Monochromatic style on and off the runway at #Maxmara #MFW #marinarinaldi

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Je samozrejmé, že sa nemáte zahaliť do večne čiernej, len aby vás zoštíhlila. Ak však outfit pozostáva z ľahkého materiálu, ktorý obrysuje každý jeden záhyb postavy alebo sa vlní a vrství, nevyzerá to lichotivo. Pevné materiály, ktoré vašu postavu podržia podobne ako korzet sú voľbou číslo jedna.

Nezastrkávajte si tričko

Ak máte krásny osí driek, pokojne si zastrčte tričko do nohavíc, pretože si ho tým len zvýraznite a skrášlite svoju siluetu. Ak to ale nie je váš prípad, zastrčením trička odkryjete horizontálnu líniu nohavíc v mieste, kde ste ich zapli. Upriamite pozornosť na väčšie bruško a opticky si pridávate kilá. Radšej zvoľte nohavice s vysokým sedom, ktoré vám brucho jemne stiahnu a tričko nechajte voľne nad nohavicami. Jeho spodná časť by mala byť trochu nižšie ako je spodná časť brucha.

Správna kabelka

Áno, aj kabelka dokáže divy. Siahnite radšej po veľkej kabelke, ak ste však nízkeho vzrastu, zvoľte stredne veľkú kabelku. S maličkou kabelkou to budete práve vy, kto bude pôsobiť opticky mohutnejšie.

#thebbagsfamilydraper #vscocam #vsco #happy #bigbag #vintagestyle #summer #market #happyday #handmade #vintage #lifestyle #liveauthentic #lifeofadventure

A post shared by • The B Bags Family Draper • (@thebbagsfamilydraper) on

Matné oblečenie

Iste ste si všimli, že lesklé tkaniny zvýrazňujú každý záhyb a každú krivku. Odrážajú svetlo, pôsobia jasnejšie a tým pridávajú kilá navyše. Zvoľte matnú textíliu a máte o problém menej. Rovnako sa vyhýbajte zvieracím motívom s malými vzormi.

Na obrázku si môžete všimnúť, že prílišný lesk nerobí dobrou.

She looks amazing 😍😍😍 #melissamccarthy #goldenglobes

A post shared by Melissa McCarthy (@_melissamccarthy) on

Vyhnite sa overalom

@marina.rinaldi’s icon neutral coat is perfection 🍂

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

Aj keď sa vám overaly nesmierne páčia, je to, žiaľ, voľba pre štíhle ženy s perfektnou postavou. Overal zvýrazní aj najmenšie chybičky a pridáva na kilách. Radšej zvoľte šaty, ktorými si zvýrazníte decentný výstrih, ktorý odpúta pozornosť od nedostatkov.

Pozri aj: 18 geniálnych tajomstiev krásy a tipov, ktoré z vás každý deň urobia dokonalú ženu a okamžite ich začnete využívať

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), brightside.me


Komentáre

komentárov