Všetko zachytil návštevník na telefón. Turisti začali hádzať kamene do úbohej pandy, aby sa prebudila

Foto: pixabay

Pandy patria medzi jeden z hlavných symbolov Číny. Predstavujú priateľstvo a mier a sú známe svojím miernym temperamentom. Boredpanda informovala o turistoch, ktorí si ani jednu z týchto vecí neuvedomili a kvôli svojmu vyčíňaniu pobúrili všetkých ľudí.

Panda Meng Da sa v zoologickej záhrade v Pekingu lenivo prehadzovala a driemala, hoci bolo jasné, že sa čoskoro preberie. Dvom turistom sa však očividne správanie pandy nepáčilo a rozhodli sa, že do nej budú hádzať kamene, aby sa prebudila.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pandas fan page 🐼🐼😍 (@pandas.fan.page),

Panda neutrpela žiadne zranenie

Všetko si to nakrútil na video iný návštevník zoologickej záhrady a zdieľal to na čínskej verzii Twittera, Weibo, kde sa hneď stalo virálnym. Na videu je zobrazený jeden turista, ktorý hádže kamene, a potom hneď druhý. Panda si však hľadí svoje a nezdá sa, že by ju útok nejako vyrušil alebo podráždil. Hovorca zoologickej záhrady povedal The Beijing News, že ošetrovatelia neskôr hneď nabehli na scénu a uistili sa, že panda je v poriadku a neutrpela žiadnu ujmu. Taktiež zabezpečili prevenciu, aby sa niečo takéto viac neopakovalo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pandas of world 🐼 🕉️ (@pandasdoingthings),

Nebolo to prvý raz

Nie je to však prvý raz, čo niekto v zoologickej záhrade hádzal kamene do pandy. Minulý rok v júli boli turisti vykázaní a umiestnení na čiernu listinu v Foping, Hanzhong potom, čo hádzali kamene do pandy. Isté však je, že správanie turistov ľudí pobúrilo a znechutilo.

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: