Vyberte si správny deň na nový účes podľa dátumu! Neverila som poverám, no v nedeľu sa to stalo skutočnosťou

Monizz Ešte viac

My ženy jednoducho milujeme striedať účesy. A ak aj nie striedať, aspoň s z času na čas dopriať rozmaznávanie rúk šikovnej kaderníčky, ktorá nám našu hrivu upraví do tej najkrajšej podoby. Ideálne takej, ktorá nám aj pristane. Lenže aj vlasy majú svoje tajomstvá.

pixabay.com

V snahe byť moderné a in si nechávame na hlavách robiť hotové čoro-moro. Máloktorá z nás si však uvedomuje, že vlasy sú dôležitou zložkou energetickej rovnováhy človeka a aj napriek tomu, že psychológovia takéto teórie odmietajú, prax ukazuje čosi iné. A síce, že legendy majú pravdu! Aj vy ste niekedy mali pocit, že ísť sa dať ostrihať bola vaša najväčšia životná chyba?

pixabay.com

Vlasy, koruna krásy

Stará legenda hovorí, že vlasy stvoril Boh človeku preto, aby ich spojil s nebom. Vlasy teda mali byť akýmsi vláknom spájajúcim človeka a priestor nad ním. Moderná veda dokázala, že štruktúra ľudského vlasu je identická s vlnovou anténou. Vlnovod je podľa vedcov navrhnutý tak, aby prijímal a prenášal informácie na diaľku. Ak ešte stále neviete, kam tým smerujeme, mali by ste vedieť, že aj pri strihaní vlasov treba dodržiavať určité zásady.

pixabay.com

Predtým, ako sa objednáte ku kaderníčke, mali by ste si skontrolovať lunárny kalendár. Ak chcete posilniť korienky, ku kaderníkovi choďte v druhej fáze mesiaca. Ak chcete rast vlasov urýchliť, vyberte sa k nemu v prvej polovici. Mesiac dokáže na naše vlasy vplývať aj v prípade, že ich rast chcete dokonca spomaliť!

Keď to nie je potrebné, vlasy si nenechávajte strihať. A už vôbec nie na krátko. Hovorí sa, že čím dlhšie vlasy, tým väčšie šťastie, pohoda a radostný život. Samozrejme, platiť to nemusí. Ale legendy tvrdia, že pri častom a naozaj rapídnom strihaní vlasov si ženy do života prilákajú smolu a ešte k tomu aj choroby.

pixabay.com

Pri strihaní je potrebné dbať aj na dátum. Záleží na každom dni v týždni. Pondelok je na strihanie najpriaznivejší, pretože má v sebe veľkú silu, pomáha eliminovať problémy a účes lepšie drží. Ak vám chýba fyzická sila a cítite sa unavená, potom sa objednajte na utorok. Tento deň spolu s novým strihom vám zo života zaženie nudu a monotónnosť. Streda je prospešná pre socializáciu, štvrtok zasa prináša pozitívne zmeny. Piatok je považovaný za deň ženskej krásy, preto sa nebojte v piatok investovať do zmeny. Nezmenia sa ňou len vaše vlasy, ale aj celkový vzhľad.

pixabay.com

Ak vás kaderníčka presviedča na iný účes, nikdy jej ho nedovoľte, pokiaľ nie ste samé s touto zmenou stotožnené. Aj ten najlepší špecialista v praxi vám môže na hlavu privodiť hrôzu, z ktorej sa budete spamätávať ešte niekoľko týždňov. Na hlave si dávajte robiť vždy len to, o čom ste stopercentne presvedčené.

Hovorí sa, že túžba po zmene vychádza zvnútra. V tomto prípade by to teda mali platiť dvojnásobne. Čo si o tom myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Vonku na záhrade som si odrezala pár konárikov a nikto nechápal, na čo mi budú. Keď som im ukázala výsledok, neverili vlastným očiam

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)