Vyberte topánku, ktorá sa vám najviac páči a zistite o sebe niečo zaujímavé. Každá žena má jedno rovnaké tajomstvo, ktoré…


Rozličnosť pováh a široké spektrum charakterov ľudí robí tento svet pestrým a v mnohom i zaujímavým. Už od dávna sa psychológovia zaoberajú vplyvmi, ktoré našu povahu a osobnostné črty vytvárajú alebo menia. Nemenší záujem však majú i o takzvané vodítka alebo veci či situácie, ku ktorým podvedome inklinujeme, na základe čoho prezradíme o svojom vnútre niečo viac. 

Dá sa to aj prostredníctvom výberu topánok? Presvedčte sa samy vďaka nasledujúcemu testu, ktorý môžete brať ako zábavu alebo zaujímavosť. Výsledok vás možno skutočne prekvapí.

takprosto.cc

Vraví sa, že človeka môžeme bližšie spoznať aj prostredníctvom kníh, ktoré číta alebo ľudí, s ktorými sa stýka. Známe sú i zaujímavosti týkajúce sa pováh žien, ktoré môžeme vyčítať na základe výberu rúžu či parfému. V nasledujúcom teste máte možnosť vybrať si jeden z modelov topánok, ktoré o vás prezradia viac. Možno budete prekvapená, ako na vás výsledok testu sedí.

Poznajte samú seba

Dievčenský rojko

takprosto.cc

Veľmi rada si uletíte do krajiny svojej fantázie a snov, ktoré sú výsledkom vašej nesmiernej kreativity. Vaša prirodzená krehkosť a pozitívny pohľad na svet z vás robí už na prvý pohľad milú a sympatickú osobu. Veríte v šťastné konce a zázraky, očakávate princa na bielom koni a nádej pre vás ozaj umiera až posledná. Toto na prvý pohľad naivné vnímanie sveta je len odrazom vašej večne detskej duše, ktorú vám ostatní môžu len závidieť. Inštinkt a intuícia sú vašou silnou stránkou a veľmi dobre to viete. Práve preto sa zvyknete rozhodovať na základe hlasu vášho srdca, ktoré vás nikdy nesklame.

Aristokratka

takprosto.cc

Máte v sebe prirodzený šarm a dar vyzerať skvele aj v obyčajných teplákoch. V každej situácii si zachovávate akúsi záhadnú aristokratickosť a bývate prirodzenou autoritou aj v neznámom prostredí. Muži sú z vás mierne vykoľajení, čo im však nebráni zasypávať vás pochvalnými rečami a komplimentmi. Vašou slabou stránkou je fixácia na materiálny svet, no nikto z nás nie je ideálny, však? Potrpíte si na kvalitné veci. Aj v najťažších životných chvíľach držíte svoj chrbát vystretý a hlavu máte hore, čo je známkou veľmi silnej osobnosti.

Ideálna žena

takprosto.cc

Možno je popis ideálnej ženy trošku nadnesený, v praxi ste však zosobnením skvelej ženy, ktorá je do koča i do voza. Práve vďaka vašej charizme, sympatickej tvári a priateľskosti si vás obľúbia ženy i muži. Viete sa zabávať, byť reprezentatívna i dobrá matka, a to všetko v jednej osobe. Svojou srdečnosťou vytvárate teplo domova a zároveň ste skvelou gazdinkou. Dbáte o čistotu a poriadok a nie je človeka, ktorý by sa vo vašej blízkosti necítil pohodlne. Vaša úprimnosť a bezprostrednosť z vás robí osobu, ktorá ostáva v srdciach ľudí na celý život.

Lámačka sŕdc

takprosto.cc

Samozrejme to s tým lámaním sŕdc nemyslíme zle, ste však záhadnou ženou, ktorá dokáže opantať asi každého muža. Skutočná osudová žena, ktorá však nie je typickou žienkou domácou, no túto pozíciu od vás nikto ani nečaká. Zvyknete byť i panovačná, no zároveň ste silnou osobnosťou, ktorá sa nebojí výziev ani nástrah života. Všetko zvládate s noblesou a nikdy ľuďom nedovolíte, aby z vás čítali ako z otvorenej knihy. Charakterizuje vás láska k potešeniu, rozkoši a pekným veciam. Nevýhodou vašej krásy a nesmiernej inteligencie a prešibanosti je existencia množstva ľudí, ktorí vám závidia a sú neprajní.

Hostiteľka

takprosto.cc

Niet oddanejšej manželky i matky, ako ste vy. najviac vás vystihuje láska k rodine a blízkym, pre ktorých by ste zniesli i modré z neba. Spôsobuje vám nesmiernu radosť, keď sa o druhých môžete postarať a zabezpečiť im teplo domova. Typická dobráčka, ktorej však najmä v mladosti kvôli naivnosti mohlo byť ublížené. To vás však neodrádza od toho, aby ste v ľuďoch stále videli len to najlepšie. Sebeckosť by sme vo vás hľadali márne, preto ste často i bútľavou vŕbou pre mnohých blízkych.

Múza

takprosto.cc

S najvyššou pravdepodobnosťou ste umelkyňa alebo máte k umeniu veľmi blízko. Váš svet je úplne odlišný od sveta iných ľudí a presne takto vám to vyhovuje. Vaše myšlienkové pochody a činy môžu byť pre mnohých záhadou, no kontroverzia, ktorú vzbudzujete, vás celkom baví. Nechcete ísť s prúdom a vyberáte si často náročnejšie životné cesty. Ste akýmsi nedolapiteľným vánkom, ktorý dokáže mužom poblázniť hlavu tak, ako žiadna iná žena. Usadiť sa alebo byť žienka domáca nie je pre vás to pravé orchové. Radšej sa oddávate nepoznaným veciam, cestovaniu alebo kreatívnym činnostiam.

Povedali o topánkach:

Topánky sa už oddávna spájajú aj so ženskou záhadnosťou a sú centrom záujmu nielen módnych návrhárov. Prinášame vám i 7 známych výrokov o topánkach, ktoré pochádzajú od slávnych osobností.

„Neviem, kto vynašiel podpätky, no všetky ženy sveta sú mu veľmi zaviazané.“Marilyn Monroe

„Ženy sú rozdelené do dvoch skupín na vysoké opätky a baletky. No nie v zmysle výberu obuvi ale vo vzťahu samých k sebe a k svojmu životu.“Marc Jacobs

takprosto.cc

„Nemôžete venovať príliš veľa pozornosti obuvi. Mnoho dám nepovažuje topánky za tak dôležitý element, no pravdou ostáva, že skutočným znakom elegancie dámy je to, čo má na nohách.“Christian Dior

„V živote ženy by malo byť miesto na topánky, v ktorých sa nesmierne ťažko chodí, no veľmi jednoducho si nimi získate srdcia ľudí.“Evelyn Chromčnko

takprosto.cc

„Aj keď spadnete do chudoby, dáma by sa nikdy, nikdy nemala odvážiť ísť von v opotrebovaných topánkach s ošúchaným opätkom. Prosté šaty – áno, skromné manžety – áno, jednoduchý klobúk – áno, ale vždy poriadne topánky!“Tatiana Tolstaja

„Obuv mení reč vášho tela. Dokáže vás povýšiť fyzicky i psychicky.“Christian Louboutin

takprosto.cc

„Lacné topánky – zlá ekonomika. Nikdy nešetrite na hlavnej veci: obuvníckom priemysle – to je základ vášho šatníka.“Giorgio Armani

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov