Vyčistí aj tie najšpinavšie hrnce a aj kožené povrchy. Keď som ju uvidela v obchode, okamžite som si ju zadovážila!

Monizz

Obyčajná špongia toho vyčistí veľa, ale veľa aj potrebuje a tiež to nie vždy pomôže k efektívnemu výsledku. Niektoré čistiace prostriedky si poradia aj s väčšou špinou, no obvykle nás to stojí nemálo námahy. Počuli ste však o nanošpongii? Nejde o žiadny novodobý a už tobôž nie elektronický výmysel. Pozrite sa, či ju náhodou nemáte doma.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Gumená pomocníčka

Nanošpingia je z materiálu, ktorý na prvý dotyk pripomína gumu. Pravda je taká, že celkom z gumy nie je, ale to momentálne nie je také dôležité. Tento materiál sa teší veľkej popularite v domácnostiach, pretože si poradí aj s tými najodolnejšími a najnevyčistiteľnejšími nečistotami. Nepotrebuje k tomu žiadnu ďalšiu chémiu, preto je ekologická nielen k životnému prostrediu, ale aj k vašim rukám.

takprosto.cc

Čistenie namokro

Čistenie nanošpogiou miestami vyzerá, akoby ste fľaky z hrncov a iných povrchov gumovali klasickou gumou. Jediné, čo špongia k čisteniu potrebuje je voda. Je dokonale účinná na zájdené hrnce, o ktorých by ste ani vo sne nepovedali, že niekedy ešte môžu mať taký povrch ako na začiatku. Skôr, než ju však použijete, najprv nový povrch otestujte, aby s gumou zle nezareagoval a neostal čistejší, než je potrebné.

takprosto.cc

Všetky nečistoty sa budú držať na špongii, preto môže byť pôvodne biela nanošpongia po čistení aj takáto. Nič sa nebojte, jednoducho ju pod vodou vyčistite. Pozor si dajte na stláčanie. Špongiu nikdy neohýbajte ani neskrúcajte ako pri žmýkaní. Mohla by sa takpovediac „zlomiť“ a potom vám už bude nanič. Na to, aby ste ju vyčistili, ju len stláčajte medzi dlaňami. Špina sa z nej pod vodou začne pod tlakom vašich rúk vyplavovať.

takprosto.cc
takprosto.cc

Nanošpongia bezpečne odstraňuje aj špinu z kožených povrchov ako sú peňaženky, kožené volanty v autách, ktoré bývajú častým terčom nečistôt, ale napríklad aj šmuhy na topánkach.

takprosto.cc
takprosto.cc

Poradí si aj s kameninovými povrchmi ako sú drezy či s klávesnicou od počítača, spomedzi ktorej sa na ňu špina doslova nalepí. Riad a nerezové povrchy sú pre nanošpongiu úplnou hračkou. Je účinná aj na plastové povrchy, niektoré prírodné drevené povrchy či zrkadlá. Pohodlne odstráni zaschnuté lepidlo z tapiet či živicu z textílií.

takprosto.cc

Nikdy ju však nepoužívajte na lakovaný nábytok a už tobôž nie na lakované drevo. Po prvom ťahu by vám mohlo začať schádzať a postarali by ste sa akurát o zničený a nie vyčistený nábytok.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články