Vyhrala spor, no odškodné, ktoré dostane, je výsmechom. Meghan Markle vysúdila od bulváru smiešne peniaze

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: profimedia

Meghan Markle už niekoľko rokov riešila súdny spor s bulvárnym plátkom The Mail on Sunday. Ten pred niekoľkými rokmi narušil jej súkromie zverejnením súkromného listu, ktorý poslala svojmu otcovi.

Ako uvádza portál Guardian, The Mail on Sunday zaplatí vojvodkyni Meghan Markle, manželke princa Harryho ako odškodné len jednu libru. Suma je uvedená v súdnych dokumentoch, ktoré tiež formálne potvrdzujú, že noviny a ich sesterská webová stránka MailOnline priznali porážku a neodvolajú sa proti rozsudku.

Foto: TASR/AP

Narušenie súkromia

Mediálny právnik Mark Stephens uviedol, že práve nominálne vyrovnanie za aspekt ochrany osobných údajov naznačuje slabinu v tomto aspekte prípadu Meghan Markle. Za takýto druh narušenia súkromia by sa dalo očakávať 75 až 125-tisíc libier. Vydavateľ novín však tiež súhlasil so zaplatením sumy ako náhrady škody, avšak nie je jasné, o akú sumu ide.

Informovali o prehre

Meghan tiež tvrdila, že jej trojročný súdny spor so Associated Newspapers, vydavateľstvom Mail on Sunday a sesterskej webovej stránky MailOnline, bol viac o princípoch ako o peniazoch. Mail on Sunday a MailOnline mali tiež nariadené, aby na titulnej stránke a domovskej stránke uviedli vyhlásenie, že prehrali súdny spor, pričom bolo tiež špecifikované, akým písmom sa má vyhlásenie objaviť.

Foto: TASR/AP

List, ktorý Meghan poslala otcovi, bol osobný, súkromný a nebol záležitosťou verejného záujmu. Vojvodkyňa už dlhšie kritizuje bulvárny priemysel, ktorý podľa nej podmieňuje ľudí k tomu, aby boli krutí a profituje z toho, že vytvára klamstvá a bolesť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: