Vykladáte si nohy na palubnú dosku? Keď uvidíte toto video, už to nikdy nespravíte

Lucia Mužlová Ešte viac

Aj vy si vykladáte nohy na palubnú dosku? Robíte veľkú chybu. Cesta autom, na mieste spolujazdca, je občas pekne nudná. Narozdiel od šoféra, si spolujazdec môže dopriať pohodlie v podobe posunutia sedačky dozadu či nastavenia si operadla do vodorovnejšej polohy. Mnohí ľudia, aby si komfort ešte viac zvýšili, tak si nohy vyložia na palubnú dosku. To by ste ale nikdy robiť nemali. 

O tom, že by ste mali byť vždy pripútaní, nemusíme ani hovoriť. Avšak, keď si dáte nohy na palubnú dosku, aj pri menšej havárii, poriadne riskujete svoje zdravie. A dôvodom je airbag. Ten je navrhnutý tak, že vystrelí po náraze takmer okamžite a to veľkou intenzitou. Čo ale urobí s vašimi nohami na palubnej doske? Toto:

Autori testu sa zameriavali na to, či vás nohy na palubnej doske zabijú. Ukazuje sa síce že nie, no aj tak prídete ku komplikovaným zlomeninám nôh, a to si nepraje nikto z nás.

A tak, aj pri dlhej ceste autom, dajte väčšiemu komfortu zbohom a nohy majte tam, kde patria – na podlahe. Ide predsa o vaše zdravie, a to máte len jedno.

Pozri aj: Do Prahy sa s RegioJetom dostanete aj za 3 eurá. Prepravca spúšťa o pár dní lákavú akciu, ktorú sa oplatí využiť

0
Komentovať (0)