Ak si vyrobíte tento domáci šampón na vlasy len z dvoch ingrediencií, už nikdy si iný nekúpite v obchode


Ako isto všetci vieme, jedlá sóda (sóda bikarbóna) má veľmi veľa využití. Niektoré jej využitia si môžete pozrieť aj tu. Dnes si ale ukážeme, ako použiť jedlú sódu v prospech našej krásy a ako si z nej vyrobiť šampón na vlasy. Výroba je veľmi jednoduchá a jeden z najhlavnejších benefitov je, že vaše vlasy budú na dotyk pevnejšie a aj hustejšie. 

vlasy
allforfashiondesign.com

Na výrobu potrebujete zmes sódy bikarbóny a vody v pomere 1:3, to znamená 1 diel jedlej sódy a 3 diely vody. Ak máte dlhšie vlasy, zmiešajte 2 až 3 lyžice a pridajte približne 3 násobné množstvo vody.

S touto zmesou si klasicky umyte vlasy, akoby ste si nanášali šampón. Dôležité je, aby ste si tento šampón dobre vypláchli vodou. Je to kvôli tomu, že sóda sa vo vlasoch dobre drží a trochu ťažšie sa vymýva. Výhodou je, že do vlasov nedostávate žiadne chemikálie a zbytočne ich nezaťažujete. Vlasy môžete vymyť aj octovou vodou, tak, že zmiešate 1 diel octu a 4 diely vody a pridáte levanduľu alebo mätu aby ste eliminovali zápach. Je to šetrný spôsob ako môžete umývať svoje vlasy a nielenže ušetríte na šampónoch z drogérie, ale vaše vlasy budú zdravšie a menej zničené.

Aké máte recepty na domáci šampón vy? Dajte nám vedieť v diskusii:

Recepty na prírodný a domáci šampón na vlasy

horoskop-april

Komentáre

komentárov