Vyskúšala som už veľa omáčok na cestoviny, no táto je jednoznačne najlepšia


Cestoviny sú aspoň u nás doma veľmi populárne jedlo na akýkoľvek spôsob. Najradšej máme špagety s rôznymi omáčkami. Keď som minule dumala, čo uvarím, nechala som sa viesť, poviem to na rovinu, intuíciou. Využila som to, čo sme doma mali a vznikla asi tá najlepšia omáčka na špagety, aká sa mi kedy podarila.

paradajkovaomacka5
christinascucina.com

Budete potrebovať:

5 veľkých paradajok

čerstvú bazalku

cesnak

3 žĺtka

strúhaný parmezán

špagety

soľ

korenie

Postup: 

Paradajky si najskôr sparíme a odstránime šupku. Spolu s ošúpaným strúčikom cesnaku a bazalkou ich vložíme do mixéru a mixujeme asi 30 sekúnd. Zmes dáme do hrnca a na najmenšom plameni varíme. Osolíme, okoreníme. Špagety dáme do vriacej vody a klasicky varíme.

paradajkovaomacka1
seriouseats.com

V miske si oddelíme bielky od žĺtkov a bielky odložíme do chladničky. Môžete ich použiť do praženice alebo do koláča. K žĺtkom pridáme nastrúhaný parmezán a zmiešame. Vznikne nám hustá kaša, ku ktorej pridáme pár lyžíc vody zo špagiet, aby vznikla redšia hmota.

paradajkovaomacka4
livestrong.com

Následne žĺtkovú zmes vylejeme do paradajkovej omáčky a chvíľu varíme. Nakoniec už len zmiešame so špagetami, posypeme postrúhaným parmezánom a môžeme podávať. Dobrú chuť.

paradajkovaomacka3
christinascucina.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));