Vyzerajú na 20, hoci majú 40. Postačí vám len 8 tipov, aby ste vyzerali oveľa mladšie

Kristína Hagarová Móda

Foto: unsplash

Nedokážeme ovplyvniť roky. Každý z nás starne a nevieme to stopnúť. Keď však poznáte nejaké super triky a necháte sa nimi inšpirovať, môžete to aspoň trochu spomaliť. A nepotrebujete na to žiadne plastiky, úplne stačí, keď sa budete držať niekoľkých trikov.

Ako udržať kožu napnutú?

S vekom sa z tela stráca estrogén, ktorý je zodpovedný za pružnosť pokožky. Vekom si začnete všímať, že na vás koža ovísa. Nepotrebujete však navštíviť plastickú chirurgiu, aby ste sa s tým vysporiadali. Úplne stačí, keď začnete do svojej stravy pridávať potraviny, ktoré vám s tým pomôžu, napríklad sóju, brokolicu, ale aj mäso. Majte však na pamäti, že s pružnosťou pokožky súvisí do veľkej miery aj genetika.

Foto: unsplash

Aj so správnym účesom môžete zažiariť

Mnohí ľudia by vám povedali, že ženy zostarnú aj o desať rokov, keď si dajú účes, ktorý im vôbec nesedí. Neexistuje žiadne nepísané pravidlo, ktoré hovorí, že ženy po štyridsiatke by mali nosiť už len krátke vlasy, práve naopak. Dlhšie vlasy pôsobia oveľa dievčenskejšie a tvár staršej ženy zjemnia. Svoje však robí aj farba. Príliš svetlé alebo príliš tmavé vlasy zvýrazňujú vrásky. Zvoľte si preto zlatú strednú cestu.

Pozor na príliš odvážne oblečenie

Pokiaľ ide o obliekanie, každý by si mal dať na seba to, čo sa mu páči a v čom sa cíti čo najlepšie. Na druhej strane, ak chcete pôsobiť mladšie, určite by ste tomu mali prispôsobiť aj váš šatník. Preto prispôsobte svoj šatník svojmu veku a voľte niečo jednoduché a štýlové. Skúste sa vyhnúť čiernej farbe, pretože hoci zoštíhľuje, na ženách pôsobí aj maximálne staro.

Čo s vráskami?

Keď ide o vrásky, opäť je to väčšinou záležitosť dedičnosti. Asi je vám však jasné, že sa dá prirodzene niečo robiť aj s tým. Pravidelné používanie dobrých krémov vám jednoznačne pomôže, na druhej strane však môžete urobiť jednu dôležitú vec a síce, začať sa vyhýbať slnku. Teda aspoň svoju tvár. Je totiž dokázané, že nadmerné UV žiarenie starnutiu pleti vôbec neprospieva, práve naopak.

Foto: unsplash

Aj kilá navyše zostarujú

Hoci vo všeobecnosti panuje názor, že štíhle ženy starnú rýchlejšie kvôli tomu, že sa im na tvári ukazujú vrásky skôr, nie je to žiadne pravidlo. Práve naopak. Ľudia, ktorí majú nejaké to kilo navyše nielen, že staršie vyzerajú, ale sa staro aj cítia. Preto neváhajte schudnúť v ktorejkoľvek fáze vášho života.

Sila make-upu

Make-up nás dokáže urobiť atraktívnymi, ale aj zostarnúť či omladiť. V podstate však záleží hlavne na veku. Keď ste mladšia, make-up z vás urobí staršiu ženu a naopak, keď ste staršia, so správnym make-upom dokážete zakryť to, čo by malo byť zakryté.

Záleží aj na krajine, v ktorej sa narodíte

Možno vám to príde smiešne, možno ste si to už všimli, ale je pravda, že na ľuďoch, ktorí sa narodili v inej krajine, vidieť ich vek menej. Štúdia hovorí o tom, že napríklad Mexičania alebo Španieli vyzerajú oveľa mladšie ako ľudia pochádzajúci zo strednej či východnej Európy. Vedci tvrdia, že na tmavšej pokožke sú príznaky starnutia oveľa menej viditeľné. Platí to však aj pre ľudí, ktorí majú hrubšiu kožu, teda všetci s ázijskými, africkými a latinoamerickými koreňmi.

Foto: unsplash

Obočie je dôležité

Nech máte akúkoľvek krásnu tvár, príliš tenké obočie môže dojem z nej prekvapiť. Pokiaľ nie ste Edith Piaf, radšej sa na to vykašlite a zamerajte sa na to, aby bolo prirodzené, poprípade si ho jemne dokreslite. Aj tu sa to však dá veľmi rýchlo prestreliť. Nájdite si balans medzi tenkým a hrubým obočím, možno si od niekoho nechajte poradiť.

Pozor na reči

Aj niektoré reči môžu spôsobiť, že budete vyzerať oveľa staršie, ako v skutočnosti ste. Ak hovoríte o tom, ako niekedy bola hudba lepšia, oblečenie menej vyzývavé a mládež slušnejšia, potom sa nečudujte, že vo svojom okolí pôsobíte staro. Skúste sa tomu vyhnúť a pozerajte sa na dnešnú dobu ako na niečo, čo vás môže posunúť.

5
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: