William chcel, aby Harry Meghan lepšie spoznal. Kontroverzná kniha o kráľovskej rodine má priniesť nové odhalenia

Foto: TASR archív

Iba členovia kráľovskej rodiny vedia, aké sú skutočné vzťahy medzi jednotlivými rodinnými príslušníkmi. Médiá však často píšu o rôznych dohadoch a o tom, ako to je naozaj medzi Harrym a Williamom.

Podľa novej biografie Harryho a jeho manželky Meghan, sa vzťah medzi bratmi pokazil preto, lebo William bol voči Meghan snobský a chladný. Napätie sa malo zhoršiť aj kvôli klebetám v kráľovskej rodine, kde ju označovali ako niekoho, kto chce na seba stále strhávať pozornosť. Informoval o tom portál Insider. Úryvky z knihy „Finding Freedom“ od Omid Scobie a Carolyn Durand boli tento víkend uverejnené v The Times of London.

Vzťahy sú napäté

Hovorca Harryho a Meghan však povedal, že do knihy ani jeden z nich neprispel a dokonca neboli ani účastníkmi žiadneho rozhovoru. Kniha mapuje zhoršujúce sa vzťahy medzi Williamom a Kate a Harrym a Meghan, čo malo nakoniec viesť k tomu, že sa Harry a Meghan oddelili od zvyšku kráľovskej rodiny a tiež aj od povinností spojených so staršími členmi kráľovskej rodiny. Podľa knihy sa pevné spojenie medzi bratmi rozpadlo, keď William naliehal na Harryho, aby na to šiel s Meghan pomaly.

Harry sa nahneval

William o Meghan veľa nevedel a chcel sa ubezpečiť, že Harry nie je len zaslepený vášňou. Harry sa vtedy izoloval od všetkých, ktorí Meghan kritizovali. Obaja bratia vždy priťahovali ľudí, ktorí ich chceli len využiť a William sa snažil byť opatrný, keďže sa svojho mladšieho brata snažil ochrániť. William mu mal povedať, aby si doprial čas, aby sa poriadne spoznali, no Harry videl za jeho slovami niečo iné. Podľa knihy sa mal na Williama nahnevať a označiť ho za snoba.

Foto: TASR archív
FILE – In this Saturday, June 29, 2019 file photo, Britain’s Prince Harry, left, and Meghan, Duchess of Sussex, walk off the field before a baseball game in London. Royal officials say Prince Harry will see the legacy of his late mother Princess Diana’s humanitarian work in Angola during a visit to southern Africa this fall. Buckingham Palace released details Friday, Sept. 6 of the trip by Harry, Meghan and their son Archie, who was born in May. (AP Photo/Tim Ireland, file)

Majú iné povahy

Obaja majú iné povahy, kým William je pokojný, rozvážny a racionálny, Harry je zase impulzívny a všetko si berie osobne. Nepomohlo ani to, že kráľovská rodina a aj zamestnanci mali k Meghan rôzne pripomienky a nevhodné poznámky. Jednoducho jej neverili. To v Harrym len podporilo pocit, že ju musí ochraňovať. Harry a William si boli vždy veľmi blízki, Harry mal krásny vzťah aj s jeho deťmi, no v priebehu niekoľkých mesiacov sa to všetko zmenilo. Dokonca ich mal aj prestať navštevovať.

Foto: TASR archív

Chcel, aby žili vedľa seba

Harry vždy chcel, aby ich rodiny žili vedľa seba, no zrazu toho bolo na neho veľa. Keď začali neskôr diskutovať o väčšej nezávislosti od kráľovskej rodiny a svojich povinností, William sa k tomu nevyjadroval, no rozhovory nepriniesli žiadne výsledky. William si však mal len zdiaľky uvedomovať, že už viac nemôže ochraňovať svojho mladšieho brata a že sú samostatné osobnosti. Samozrejme, nie je jasné, nakoľko je kniha skutočne pravdivá, keďže jednotliví členovia sa k ničomu nevyjadrili. Opäť môže ísť len o produkt ľudí, ktorí predpokladajú, že vedia, ako to naozaj je, hoci skutočnosť môže byť niekde úplne inde.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: