Za 10 hodín uvarí viac ako 80 porcií. Mamička štyroch detí rozdáva jedlo ľuďom, ktorí to potrebujú

Foto: Facebook (Sophie Mears/Sophie Mears Meals)

Práve v týchto chvíľach sa najlepšie ukazuje, aké veľké dokážu byť ľudské srdcia. Je úžasné, že hlavne vtedy, keď sú ľudia uzatvorení do seba a človek by čakal, že sa o nikoho nebudú starať, dokazuje sa pravý opak. Dôkazom je aj matka, ktorá varí 80 jedál denne pre ľudí, ktorí to potrebujú.

Ako informoval portál Unilad, Sophie Mears trávi 10 hodín denne varením a tvorením balíkov potravín zdarma pre ľudí, ktorí počas pandémie nemôžu opustiť svoje domovy. Napriek úžasnému skutku, pre ktorý sa táto 33-ročná žena rozhodla, ju úrady takmer zastavili preto, že potrebovali osvedčenie o hygiene, hlavne vzhľadom na súčasnú situáciu.

Varí pre ľudí, ktorí nemôžu vyjsť z domu

Sophie však úrady uprosila na virtuálnu inšpekciu, kde nakoniec získala dobré hodnotenie potravín a môže opäť začať pre ľudí, na ktorých jej záleží, variť. Matka štyroch detí zvyčajne pracuje v administratíve na miestnej škole, avšak začala pracovať z domu, keď začali súčasné opatrenia.

V týchto časoch však chcela pomôcť hlavne tým, ktorí to potrebujú. Začala sledovať skupinu na Facebooku, ktorá podporovala miestne komunity a keď niekto povedal, že rodina potrebuje jedlo, pomohla mu.

Pomáhajú, ako vedia

Teraz má za sebou celý podporný tím. Má niekoho, kto sa venuje sociálnym sieťam a komunikuje jej posolstvo, taktiež ľudí, ktorí sa starajú o to, aby dostal jedlo každý, kto ho potrebuje a jej partner Gary zase organizuje a balí jedlo na doručenie. Celkovo dodáva jedlo až osem ľudí.

Komunita sa zapája

„Začalo to pred pár týždňami, keď niekto povedal, že existuje rodina, ktorá potrebuje jedlo, pretože nemôže vyjsť z domu. A zrazu varím 80 jedál denne! Moja kuchyňa je úplne bežná rodinná, čiže si musím veci často do noci pripravovať. Moja garáž sa zmenila na úložný priestor s niekoľkými chladničkami a mrazničkou. Ľudia sú však úžasní. Venovali mi jedlo a peniaze, aby pomohli pokryť náklady na jedlá, ako sú polievky, mäso, koláče,“ povedala.

Je skutočnou hrdinkou

Sophie už predtým pracovala v reštauráciách a v baroch a vždy veľmi rada varila. Jej deti sú v tomto úžasné, nechávajú jej čas, aby zvládala všetko pripraviť a naučila sa variť vegánske aj vegetariánske jedlá. Povedala, že pomoc druhým si veľmi užíva a nemá pocit, že by robila niečo špeciálne. Napriek tomu je skutočnou hrdinkou dnešných dní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: