Za včerajšok hlásia rekordné počty nových nakazených. V Nemecku majú kritické hodnoty

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v nedeľu zaznamenala najvyšší denný nárast počtu prípadov koronavírusu, konkrétne viac ako 183 000 nových prípadov za 24 hodín, píše agentúra AP.

Zdravotnícka agentúra OSN uviedla, že Brazília na čele hlásila 54 771 prípadov, USA 36 617 a India 15 400. Odborníci tvrdia, že za rastúcim počtom prípadov sa môže skrývať viacero faktorov, napr. rozsiahlejšie testovanie, ale aj rozšírenejší výskyt infekcie.

Foto: TASR/AP

Celkovo sa doteraz koronavírusom nakazilo viac ako 8.7 milióna ľudí a nákaze podľahlo 461 715 osôb na celom svete. Nárast v počte úmrtí počas nedele bol 4743. Viac ako dve tretiny nových úmrtí boli zaznamenané v Severnej a Južnej Amerike.

V Nemecku majú problém

Reprodukčné číslo vírusu dosiahlo v nedeľu v Nemecku hodnotu 2,88, čo je výrazný nárast v porovnaní so sobotňajšou hodnotou 1,79. Informovala na svojej webovej stránke stanica Sky News s odvolaním sa na údaje zverejnené Inštitútom Roberta Kocha (RKI).

Reprodukčné číslo vyjadruje, koľko ľudí v priemere nakazí koronavírusom jedna infikovaná osoba. RKI za posledný deň zaznamenal v Nemecku 687 nových prípadov nákazy, uvádza na svojej webovej stránke denník Die Welt. Celkový počet nakazených v krajine dosiahol v nedeľu 189 822 osôb.

Na hodnotu reprodukčného čísla majú podľa Die Welt vplyv aj lokálne ohniská nákazy v krajine. Počet nakazených pracovníkov bitúnku v meste Rheda-Wiedenbrück v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko v nedeľu prevýšil 1300. Prvé správy o rozšírení nákazy v jednom z najväčších nemeckých bitúnkov sa objavili v stredu 17. júna.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: